Facebook Google+ Twitter

W co grają media?

Media zalewają Polaków propagandową papką nie szczędząc wysiłków w poruszaniu szczególnie dwóch kwestii. Wojny i wyborów prezydenckich.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=7rB1myCorKU / Fot. print screenPierwszą ze wspomnianych kwestii jest od miesięcy stosowana retoryka wojenna.

Media nie tyle budują napięcie, co wręcz wmawiają Polakom, iż powinniśmy się zaangażować w konflikt zbrojny jaki ma miejsce za naszą wschodnią granicą. Przedstawiana jest jednocześnie "jedynie słuszna" strona tego konfliktu.

Jak zatem obiektywnie ocenić sytuację? Dla przeciętnego odbiorcy wiadomości jest to praktycznie niemożliwe.
Przekaz medialny odbywa się wręcz na granicy indoktrynacji a wcześniejsze i bieżące działania polityków istotnie powodują coraz większe zagrożenie dla nienaruszalności polskich granic.

Kolejną kwestię stanowią wybory prezydenckie. Zalewani jesteśmy sondażami CBOS-u oraz coraz częściej sondażami koncernu Millward Brown. Ten ostatni przeprowadził nawet ostatnio dla stacji TVN sondaż, ilu Polaków będzie bronić ojczyzny w sytuacji ataku zbrojnego przez obce siły na nasz kraj.

Na co warto zwrócić uwagę?

Na instytucje, które poprzez sondaże kreują wirtualną rzeczywistość i nie wykluczone, że rzeczywistość całkowicie odmienną od otaczających nas realiów.

Skąd takie wnioski?

Należy w tym miejscu sięgnąć nieco głębiej, mianowicie do zjawiska zależności, powiązań i odrobiny genealogii.
Jak większość z pewnością wie, CBOS podlega Prezesowi Rady Ministrów, czyli obecnie urzędującej pani premier Ewie Kopacz. Ewa Kopacz wyraziła się niedawno bardzo wyraziście, iż Bronisław Komorowski, to "jedyny słuszny"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak cennego opisu aktualnej sytuacji dokonanego w kilku zdaniach - już dawno nie widziałem. Mogę tylko podpisać się pod tym spostrzeżeniem, bez uwag. Poza tym, jeżeli ktoś jest ambitny i lubi znać "korzenie" - niech przyjrzy się genezie CBOS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.