Facebook Google+ Twitter

W co i o co gra Rosja z Polakami?

Czy wrażenie dziwnej gry Rosjan katastrofą w Smoleńsku jest próbą ingerowania w wewnętrzne sprawy Polski?

 / Fot. .Na początku września br. pojawiły się drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej. Na jednym z rosyjskich portali (blogów społecznościowych), Rosjanin posługujący się nickiem "gorożanin iz Burnała" publikował niedostępne wówczas w Polsce zdjęcia ofiar katastrofy wraz z opisem. Jak podało ABW, zdjęcia zostały rozpowszechnione na stronach polskich, niemieckich, amerykańskich już 28 września.

Sam szef ABW, gen. bryg. Krzysztof Bondaryk zgłosił się w tej sprawie do szefa FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji) z prośbą o wyjaśnienie sprawy.
Zdjęcia wykonane były w kostnicy i przy trumnach. Jak twierdził rzekomo szef polskiego MSW, zdjęcia były wykonane w pierwszych godzinach katastrofy kiedy na miejscu nie było jeszcze przedstawicieli polskich (podał Jacek Cichocki w kontrwywiadzie RMF). Stwierdzenie to pozostawia jednak pewne wątpliwości.

Tuż po uzyskaniu informacji, że prezydencki samolot miał problemy z lądowaniem, polska delegacja, na czele z ambasadorem akredytowanym w Rosji, rozpoczęła próby ustalenia tego co się stało różnymi kanałami. Znane są relacje m.in. Jacka Sasina oraz Andrzeja Dudy, którzy po uzyskaniu wiadomości o tym, że TU-154M z parą prezydencką na pokładzie rozbił się, udali się wraz częścią delegacji na miejsce wypadku. Osobną kwestią jest fakt, że ciało prezydenta RP zostało złożone do trumny w czasie kiedy polska delegacja na czele z premierem już była na miejscu w Smoleńsku.

Na zdjęciu przedstawiającym ciało Lecha Kaczyńskiego widać, że proces zabezpieczenia zwłok miał miejsce kilka godzin później, po wstępnych oględzinach. Jak wynika z relacji anonimowych przedstawicieli władz polskich oraz służb zabezpieczających sprawę na miejscu - zwłoki w ten sposób przygotowane, były gotowe do identyfikacji przez rodziny ofiar a więc po upływie kilkunastu, a nie jak to wcześniej wspominano - kilku. Dodatkowo dziwi fakt, że Komitet Śledczy FR zaprzecza jakoby zdjęcia pochodziły z jego strony. Wiadomo przecież, że bez zgody władz rosyjskich, nikt nie mógł mieć dostępu do ciał ofiar. "Gdyby jednak Polacy wykonali takie zdjęcia, to należałoby zakładać, że prędzej czy później zdjęcia te wypłynęłyby na światło dzienne. Tak się jednak nie stało. Co oznacza, że czas na opis zdjęcia pozwalający zidentyfikować ofiary świadczy, że w sprawę zamieszane są osoby mające władze i możliwości - niestety ze strony rosyjskiej" - relacjonował anonimowy rozmówca zatrudniony w jednej z polskich służb specjalnych.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

...Na zdjęciu przedstawiającym ciało Lecha Kaczyńskiego widać, że proces zabezpieczenia zwłok miał miejsce kilka godzin później, po wstępnych oględzinach. Jak wynika z relacji anonimowych przedstawicieli władz polskich oraz służb zabezpieczających sprawę na miejscu - zwłoki w ten sposób przygotowane, były gotowe do identyfikacji przez rodziny ofiar a więc po upływie kilkunastu, a nie jak to wcześniej wspominano - kilku....
Szanowny Autorze-proszę o fakty a nie domniemania. Zdjęcie, prezydenta Kaczyńskiego, opublikowane nie tylko na ep...(skrót autora-nie lubię reklam), ale i u nas ma godzinę 11.19. O jakich więc kilkunastu godzinach mówimy. Godzina wypadku i w tym kontekście czas potrzebny na alarm, ściągnięcie trumien itd., itp. Art. wpisujący się w ... No właśnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rosjanie używają sprawy Smoleńska do skłócania ze sobą Polaków, a prezes postępuje dokładnie tak jak sobie życzą. Paradoksalnie więc pomaga krajowi, którego uważa za wroga Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Andrzej Chorążewicz- jakim prawem zabrania pan autorowi pisania na tematy, które go interesują? Jeżeli nie po drodze panu z tym tematem to trzeba go omijać.
Panie Marku pytań tego typu jest wiele.Obserwuje pan zapewne informacje o pojawiających się nowych faktach. Ja jestem ciekawa jak długo jeszcze Ci, którzy wiedzą więcej,będą milczeć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.