Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5293 miejsce

W co opłaca się inwestować? Zobacz na czym można zarobić

Monety, ziemia, nieruchomości, złoto, srebro, lokaty oszczędnościowe i wiele innych możliwości czeka na inwestorów. Którą z nich wybrać?

W kwietniu 2012 roku w błyskawicznym tempie zaczęły znikać lokaty jednodniowe. Duże zainteresowanie jakim się cieszyły wynikało z nieopodatkowania zysku do 2,49 zł. Jednak po zmianie prawa zysk z lokat jednodniowych został obciążony podatkiem Belki w wysokości 19 proc.

 / Fot. Julo, wikipedia, CC 2.5Banki w ramach rekompensaty podwyższyły oprocentowanie lokat średnio i długoterminowych. Co nie pozostawia złudzeń, że zyski i tak nie będą takie jak z lokat jednodniowych bez podatku Belki.

Nadal można zarobić i pomnożyć swoje oszczędności. Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem są wciąż lokaty oszczędnościowe. Obecnie najkorzystniejsze oferty wahają się na poziomie 7-7,5 proc. są to lokaty 2 lub 3 miesięczne.

Jeśli zastanowić się jednak nad inwestycjami w nieruchomości i grunty to gwarancja zarobku jest niewielka. Zdecydowanie odradzana forma inwestycji dla osób nieznających rynku mieszkaniowego, ani prognoz ilości budowania nowych mieszkań oraz liczby zainteresowanych ich kupnem. Zdaje się, że mieszkania mogą jeszcze przez chwilę utrzymać się w obecnej cenie lub nieznacznie spaść.

 / Fot. Aramgutang, wikipedia, własność publicznaKilku długoletnich inwestorów decyduje się na inwestycje w srebro, rzadziej w złoto. Ta inwestycja również nie daje gwarancji, zysk może przyjśc po kilku-kilkunastu latach albo nie przyjść wcale.

Banki bardzo szybko zareagowały na "zabrane" ich klientom lokaty jednodniowe. Często w ofertach banków np. mBanku można znaleźć propozycję inwestycji w akcje firm związane ze wzrostem ich wartości na giełdzie, od tego również miałoby być uzależnione ich oprocentowanie. Np. klient inwestuje w akcje pięciu firm, jeśli wartość wszystkich na giełdzie wzrośnie kupujący zarobi 16 proc., jeśli tylko 3 z nich 8 proc., a jeśli mniej zarobek wyniesie 0 proc. Wydawać by się mogło, że zarobek jest wątpliwy jednak statystyki ostatnich lat zamieszczone na stronie banku zapewniają, że firmy te systematycznie pną się w górę. Trudno się dziwić i nie dowierzać, mowa o firmach takich jak: Microsoft, Apple czy eBay.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ezzy
  • Ezzy
  • 15.07.2012 14:22

Odnoszę wrażenie, że nie masz za bardzo pojęcia o czym piszesz...

Komentarz został ukrytyrozwiń
gość
  • gość
  • 10.07.2012 23:32

tak się właśnie zastanawiam w co zainwestować. tylko jak dokonać wyboru jak tyle możliwości?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.