Facebook Google+ Twitter

W Czarnem porozmawiają o stanie infrastruktury kolejowej

Zapomniana małomiasteczkowa infrastruktura kolejowa będzie tematem III Powiatowej Debaty Społecznego Komitetu Obrony Linii Kolejowych. Spotkanie zaplanowano na 25 lutego w Czarneńskim Centrum Kultury.

Dworzec w Czarnem - główny budynek. / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoJeden z budynków dworca kolejowego w Czarnem- 2009/2010 / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoWszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z bezczynności zarządców dworców kolejowych. Szczególnie w małych miasteczkach dworce są całkowicie zapomniane przez administratorów, a przykładem niech będzie prawie 10-tysięczna gmina Czarne w powiecie człuchowskim.

Zbyt duża odległość od zarządzanych budynków, brak pieniędzy, bezczynność władz lokalnych to najczęściej pojawiające się próby tłumaczenia kilkuletnich zaniedbań budynków należących do Polskich Kolei Państwowych. Budynki, które powinny stanowić jedną z ważniejszych wizytówek miasta, stały się koszmarem turystycznej promocji wielu polskich miejscowości.

Liczne monity, składane interpelacje, artykuły prasowe, wnioski do dalszych działań to tylko zasłona, aby dalej nic się nie zmieniało. Utrudnienia w podróży, wręcz niezrozumiałe i nielogiczne układanie rozkładu jazdy pociągów staje się dodatkowym problemem dla osób decydujących się podróżować polskimi pociągami.


Zapewne te i inne problemy zostaną poruszone podczas III debaty, która odbędzie się 25 lutego 2010 roku, o godzinie 11 w Czarneńskim Centrum Kultury.

Organizatorzy debaty zdecydowali się poświęcić spotkanie sprawom najważniejszym,
a mianowicie poprawie funkcjonowania publicznego transportu kolejowego i drogowego na terenie powiatu człuchowskiego. Jednym z ważniejszych punktów debaty jest również dyskusja na temat infrastruktury służącej pasażerom. Mowa będzie też o dworcach kolejowych, przystankach i wiatach. Innym ważnym problemem jest kwestia możliwości przejmowania przez lokalne samorządy infrastruktury kolejowej.

Głównym celem debaty jest również wypracowanie wspólnej polityki transportowej dla powiatu człuchowskiego na lata 2010-2015. Na debatę Społecznego Komitetu Obrony Linii Kolejowych zostali zaproszeni przedstawiciele: urzędów marszałkowskich w Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, powiatowych starostw w Człuchowie, Chojnicach, Złotowie, Pile, Szczecinku,a także poseł na Sejm Piotr Stanke, burmistrzowie, wójtowie, radni, sołtysi i wiele innych osób mających wpływ na zmianę wizerunku dworców w powiecie człuchowskim .

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (2):

Sortuj komentarze:

Racja Piotrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Większość budynków PKP powinno być oznaczone jako zabytki a tak to dewastacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.