Facebook Google+ Twitter

W czasie Euro handel przed dworcem zostaje wstrzymany

Boksy z bielizną i odzieżą znajdują się zarówno w tunelu pod dworcem PKP jak i przy wejściach na perony. W czasie mistrzostw Euro 2012 zostaną zamknięte.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Gda%C5%84sk_306.jpg&filetimestamp=20101026225442Decyzję o wstrzymaniu handlu w dni rozgrywnych meczów podjęły władze Polskich Lini Kolejowych, do których to należy właśnie fragment podziemnego przejścia prowadzącego na tory.

PHU Kupiec, najemca boksów, po długich negocjacjach w końcu przystał na warunki PLK. Pierwsza wersja umowy była zawarta pomiędzy firmami prawie 10 lat temu, a wtedy nikt nie myślał o tym, że kiedyś Gdańsk będzie jednym z miast gospodarzy w czasie mistrzostw Europy.

Podjęte negocjajcje zostały sfinalizowane aneksem do obowiązującej umowy.

Zgodnie z warunkami w nim zawartymi, od czerwca zamknięte zostaną boksy od wejścia na peron 2. w kierunku ruchomych schodów prowadzących na ul. 3 Maja. W dni, w których rozgrywane będą mecze, zamykane będą wszystke boksy, oprócz dwóch, w których handel odbywa się w środku: kantor i stoisko z prasą.

Kolejnym z warunków postawionych PHU Kupiec jest odmalowanie zasuwanych rolet w boksach. Obecnie są zniszczone, wymalowane spray'em - więc nawet zamknięte boksy mogłyby razić w oczy.

Pasażerowie i mieszkańcy Gdańska nie kryją swojego zadowolenia, że nieestetyczne stragany zostaną zamknięte. Niezadowolenie z tego faktu są oczywiście sprzedawcy, dla których okres wakacyjnych był zawsze czasem największych utargów. Każde otwarcie punktu w dzień meczu będzie traktowane jako akt samowoli, na który oprócz Straży Ochrony Kolei reagować będą też inne służby porządkowe.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Owszem :-) u nas nadal są, ale w przyszłym roku szykuje się remont, także na razie trudno powiedzieć czy jeszcze tam zostaną, W tytule zmieniono mi słowo z "pod" na "przed" a to nie to samo :) W budynku dworcu jest McDonald, przed jest KFC, a przed w czasie jarmarku dominikańskiego jest stoisko z żelkami i krówkami do "ciumkania" :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to jeszcze takie stragany w ogóle istnieją? No coś takiego, nie wiedziałam.
Odpowiedź co do "końcówki" zostawiłam pod Twoim komentarzem. Aha, zapomniałabym... Bardzo podoba mi się Twoja fizjonomia. Pozdrawiam radośnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.