Facebook Google+ Twitter

W czasie kryzysu niemieckie banki ułatwiają klientom życie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-25 17:36

Niemieckie banki nie podnoszą prowizji i opłat w związku z kryzysem finansowym. Przeciwnie - poprzez darmowe prowadzenie kont i pakiety dodatkowych usług starają się pozyskać nowych klientów, a przynajmniej utrzymać dotychczasowych.

Takie działanie nie jest podyktowane kryzysem. Jak mówi Stephenie Pallasch z Fundacji Warentest, porównującej produkty i usługi, czasy, w których banki głęboko sięgały do kieszeni klientów, skończyły się kilka lat temu. Teraz raczej uważają, by podwyżki nie spowodowały ich odpływu.

Najpopularniejsze tak zwane girokonto, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, w niemieckim banku można założyć bezpłatnie. Banki wymagają jednak często zaświadczenia o zameldowaniu i regularności wpłat, przynajmniej minimalnych.

Opłaty za prowadzenie konta są zróżnicowane w zależności od pakietu usług, z których korzystają klienci. Można jednak znaleźć i takie instytucje, które nie pobierają żadnych opłat od posiadaczy kont. Dostęp do własnych pieniędzy jest z bezpłatny. Regułą są natomiast prowizje przy wypłacaniu gotówki z bankomatu innego banku niż ten, który prowadzi konto.

Coraz więcej niemieckich banków wydaje również za darmo karty kredytowe, co jeszcze kilka lat temu należało do rzadkości. "Konto, przelewy, karty kredytowe - jeśli się dobrze poszuka, można to mieć za darmo" - twierdzi Thomas Schlueter z Federalnego Związku Niemieckich Banków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.