Facebook Google+ Twitter

W czasie świąt wybuchło 410 pożarów - są zabici i ranni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-26 15:18

W pierwszych dniach świąt wybuchło 410 pożarów, w których zginęło 6 osób, a 32 odniosły obrażenia. Rzecznik staży pożarnej Paweł Frątczak powiedział, że strażacy muszą się też zmagać ze skutkami porywistego wiatru, jaki wieje niemal w całym kraju.

W ciągu ostatnich kilku godzin strażacy ugasili ogień w piwnicy we Wrocławiu, gdzie znaleziono zwłoki mężczyzny. Paweł Frątczak poinformował, że dziś rano w wyniku pożaru mieszkania zmarła też jedna osoba w Pruszkowie. Najczęściej o tej porze roku pożary powstają w wyniku niewłaściwej eksploatacji urządzeń ogrzewczych, elektrycznych oraz gazowych.

Rzecznik w rozmowie z IAR zaznaczył, że tegoroczne święta upływają znacznie spokojniej niż w poprzednich latach. Przed rokiem w pożarach zginęło 13 osób.

Strażacy walczą też z wichurami, jakie pojawiają się w niektórych rejonach naszego kraju. Prędkość wiatru w porywach dochodzi do 70 kilometrów na godzinę. Wichury mogą uszkadzać dachy, linie energetyczne a także przewracać drzewa. W związku z tym Paweł Frątczak przestrzegł kierowców, aby uważali na drogach. Przypomniał też o zamykaniu okien przed opuszczeniem mieszkania czy usunięciu z balkonów i parapetów rzeczy, które mogą zostać porwane przez silny wiatr.

Rzecznik straży pożarnej przestrzegł też przed zagrożeniem hydrologicznym. Wzrastająca temperatura i silny wiatr powoduje szybie topnienie śniegu. Tym samym wzrasta poziom wód w niektórych miejscach w kraju. W województwach: mazowieckim, lubelskim, łódzkim, zachodniopomorskim, podkarpackim, świętokrzyskim może zostać przekroczony stan ostrzegawczy, czy nawet alarmowy wód. Na razie jednak nie dochodzi do żadnych podtopień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.