Facebook Google+ Twitter

W czerwcowy, długi, weeekend wzmożone kontrole na drogach

Policja przygotuwuje się do długiego czerwcowego weekendu. Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości.

W ramach policyjnych działań "Bezpieczny weekend" na drogi wyjadą zaopatrzone w fotoradary i wideorejestratory radiowozy. Nad bezpieczeństwem podróżujących w całym kraju będzie czuwało ok. 10 tys. funkcjonariuszy.

Policjanci będą karali kierowców, którzy wyprzedzają w korku inne pojazdy, zajeżdżają drogę uczestnikom ruchu. Będą zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo podróżujących - zapięte pasy, fotelki dla najmłodszych. Kierowcy mogą spodziewać się kontroli trzeźwości oraz testów na obecność narkotyków w organiźmie.

W czwartek i niedzielę - w dni największego natężenia ruchu - w patrolowaniu głównych krajowych tras wykorzystane zostaną policyjne śmigłowce. Dzięki informacjom przekazanym przez powietrzne patrole policjanci będą mogli rozładować, tworzące się w newralgicznych miejscach, korki.

Bezpieczeństwo na drodze zależy jednak głównie od nas - uczestników ruchu. Zadbajmy o to, byśmy spokojnie mogli dotrzeć do celu podróży. Policyjne statystyki są alarmujące. Podczas policyjnej akcji w długi majowy weekend na polskich drogach zatrzymano 2335 nietrzeźwych kierowców. W 435 wypadkach zginęło 37 osób, a prawie 600 osób zostało rannych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.