Facebook Google+ Twitter

W czerwcu dojedziesz pociągiem na Lotnisko Chopina

Stacja kolejowa pod lotniskiem jest już gotowa. Nowe pociągi czekają na otwarcie trasy.

Pociągi zawiozą pasażerów na warszawskie lotnisko / Fot. Crusier, CC 3.0, GNU 1.2Jest szansa, że 1 maja, a najdalej 1 czerwca, pierwsi pasażerowie przyjadą na lotnisko pociągiem informuje TVP Info za agencją PAP. Uruchomione zostaną połączenia na blisko dwukilometrowej trasie ze Służewca. Przejazd ma zająć ok. 20 minut. Inwestycja pochłonie ok. 192 mln złotych.

Przewoźnik, warszawskie SKM, zakupił już 13 nowoczesnych pociągów przewidzianych do eksploatacji na lotniskowej trasie (na razie kursują na innych liniach). Trasa zostaje uruchomiona ze sporym opóźnieniem. Z powodu nieterminowości czeskiego podwykonawcy (który finalnie stracił zlecenie), problemy rozpoczęły się już 2005 roku. Jeszcze na początku 2011 roku kolejarze zapowiadali, że prace nad łącznikiem zakończą się w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Obecnie jako termin zakończenia prac podają koniec lutego 2012 roku. Jest więc szansa, że do maja lub czerwca zostaną wydane potrzebne dokumenty i pozwolenia.

Od 1 czerwca pociągi na trasie na Lotnisko Chopina i do powstającego portu lotniczego w Modlinie zamierzają także uruchomić Koleje Mazowieckie.

Wygląda więc na to, że kibice piłkarscy, przylatujący na Euro 2012, będą mogli sprawnie i szybko dotrzeć do centrum miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.