Facebook Google+ Twitter

W czerwcu w Poznaniu ruszy Aerofestival. Fani samolotów zobaczą akrobacje i wystawę lotniczą

Od 13 do 14 czerwca potrwa Aerofestival w Poznaniu. Nad Ławicą widzowie zobaczą pokazy pilotów i grup akrobacyjnych. Przewidziano również wystawę lotniczą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

 / Fot. By Łukasz Golowanow & Maciej Hypś, Konflikty.pl; upgraded by User:Chalger (konflikty.pl) [see page for license], via Wikimedia CommonsWielkimi krokami zbliża się pierwszy od lat festiwal lotniczy w Poznaniu. Aerofestival wystartuje 13 czerwca na Ławicy. Będzie mnóstwo gwiazd.

Adam Labus, Łukasz Świderski i Sebastian Nowicki to polscy piloci, którzy od 2014 roku zdążyli już swoimi podniebnymi akrobacjami zdobyć wiele prestiżowych nagród. Latają jako Fire Birds. W połowie czerwca nad poznańską Ławicą towarzyszyć im będą m.in. "Latające Byki", czyli czeska grupa pilotów ze stajni Red Bulla.

Na samolotach typu XZ-42 zespół zaprezentuje podniebne akrobacje, które zapewniły im już fanów na całym świecie. W Poznaniu pojawi się również L'Acroez, samolot stworzony przez byłego francuskiego pilota wojskowego, Reala Webera. Jego dziełem jest też zespół występujący jako Patrouille Reva. Ponadto, łotewska grupa Baltic Bees, zespół akrobacyjny tureckich sił powietrznych Turkish Stars oraz włoska trupa Pionier Team z 10-letnim stażem będą bawić widzów pierwszego Aerofestivalu w Poznaniu.

Czytaj także: Złotą Palmę w Cannes zdobył film "Dheepan". To historia emigranta ze Sri Lanki, który rozpoczyna życie w Paryżu


Festiwalowi będzie towarzyszyć wystawa naziemna przygotowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jedną z atrakcji będzie TS-11, maszyna, na której wyszkoliła się większość pilotów bojowych Sił Powietrznych RP.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.