Facebook Google+ Twitter

W części smartfonów z Androidem nie skasujesz poufnych danych. Reset do ustawień fabrycznych nie pomaga

Kasowanie danych w 60 procentach urządzeń z Androidem może okazać się nieskuteczne. Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge przeprowadzili badania, z których wynika, że przywrócenie ustawień fabrycznych nie gwarantuje nam prywatności na przykład po sprzedaży telefonu.

https://flic.kr/p/7DLCjc / Fot. Johan Larsson/CC BY 2.0Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge nabyli w pierwszym półroczu 2014 roku 26 urządzeń z Androidem różnych marek. Były to smartfony z dzisiejsze perspektywy kilkuletnie - m.in. Nexus 4, Galaxy Note pierwszej generacji czy HTC One X.

Po zapisaniu danych i przywróceniu ustawień fabrycznych okazało się, że w przypadku 60 proc. urządzeń pojawiała się możliwość odzyskania wcześniej skasowanych danych. Dotyczy to Androida w wersji 4.0 i nowszej. W starszych urządzeniach z Androidem Gingerbread czy Froyo problem dotyczył większości smartfonów.

W jaki sposób zabezpieczyć smartfon przed odzyskaniem naszych poufnych danych np. przed sprzedażą? Google rekomenduje przede wszystkim szyfrowanie danych. Przedstawiciele koncernu pytani przez serwis Gazeta.pl, zwracają uwagę, że taka możliwość dostępna jest w 94 proc. urządzeń z Androidem. Jeżeli zaszyfrowane dane zostaną przywrócone dostęp do nich będzie o wiele trudniejszy.

Czytaj także: Odkryj polsko-żydowski Kazimierz w Krakowie. Powstaje aplikacja Kazimir
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.