Facebook Google+ Twitter

W Częstochowie rozpoczęły się mistrzostwa świata w speedrowerze

Dzisiaj w Częstochowie rozpoczęły się mistrzostwa świata w speedrowerze. Do Polski zjedzie kilkudziesięciu zawodników m.in. z Australii, Anglii, Szkocji, Irlandii i Walii. Zawody potrwają do niedzieli.

Polską reprezentację stanowią: Mateusz Bystry, Piotr Banasiak, Marcin Małolepszy, Daniel Ordon, Konrad Piętak, Dominik Rycharski, Paweł Szychalski oraz Tomasz Włodarczyk.

Speedrowerzyści. / Fot. Piotr BednarekW sobotę o godz. 17 rozegrany zostanie finał Drużynowych Mistrzostw Świata, a w niedzielę o godz. 15 finał Indywidualnych Mistrzostw Świata. Oba finały odbędą się na torze w Częstochowie przy ul. Starzyńskiego. Finał mistrzostw świata par rozegrany zostanie dzisiaj o godz. 20 w Świętochłowicach. W sobotę również (na torze w Częstochowie), tuż po ceremonii otwarcia mistrzostw rozegrany zostanie turniej weteranów (zawodników powyżej 40 roku życia).

W speedrowerze zawodnik ma do przejechania 5 biegów, a w jednym biegu są 4 okrążenia. Zawodnicy są wyposażeni w specjalny rower przystosowany do tej dyscypliny sportu, tzn. bez hamulców oraz bez ostrych krawędzi. Speedrower w Częstochowie rozwinął się dzięki "Speedway Fan Club", którego prezesem jest Janusz Danek. Ta organizacja zrzeszająca kibiców żużla stała się profesjonalnym klubem sportowym, który wychował wielu młodych i utalentowanych zawodników. Niektórzy z nich zostali mistrzami Europy i świata. SFC zajmuje się promocją speedroweru już ponad 12 lat.

Szczegółowy plan imprezy

:

Piątek: Indywidualne Mistrzostwa Świata: od godz. 10 kwalifikacje, godz. 14 repasaże, godz. 20
finał Mistrzostw Świata Par (tor w Świętochłowicach).

Sobota: IMŚ: godz. 10 ćwierćfinały, godz. 14 uroczysta ceremonia otwarcia mistrzostw, godz. 14.30 finał Mistrzostw Świata Weteranów, Drużynowe Mistrzostwa Świata - wielki finał godz. 17.

Niedziela: IMŚ: półfinały godz. 10 i godz. 12. Wielki finał IMŚ, godz. 15.

Wstęp na wszystkie imprezy jest darmowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.