Facebook Google+ Twitter

W czwartek do Redzikowa ma przyjechać delegacja z USA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-22 13:38

Jak nieoficjalnie udało się ustalić reporterowi Polskiego Radia Gdańsk, Amerykanie chcą przekazać słupskiemu staroście informacje o dalszym zainteresowaniu tamtejszym lotniskiem i ewentualnych planach na przyszłość związanych z tym obiektem.

O wizycie nie wie Ministerstwo Obrony Narodowej, a samorządowcy odmawiają komentarza w tej sprawie.

Jak ustalił reporter Polskiego Radia Gdańsk, delegacja amerykańska będzie w starostwie powiatowym w Słupsku w najbliższy czwartek. Starosta Sławomir Ziemianowicz odmówił komentarza w tej sprawie. Departament prasowo-informacyjny Ministerstwa Obrony Narodowej odpowiada, że nie ma żadnej wiedzy o wizycie, bo Amerykanie prawdopodobnie ustalali to na poziomie samorządu.

Amerykanie już wcześniej wyznaczyli obszar przyszłej bazy, który o kilkadziesiąt hektarów przekracza teren dawnego lotniska.

Tymczasem, wójt gminy wiejskiej Słupsk Mariusz Chmiel podkreśla, że wobec nieokreślonej polityki Stanów Zjednoczonych co do umieszczenia bazy w Polsce, chciałby pozyskać dawne lotnisko w Redzikowie na rzecz gminy. Czeka na odpowiedź w tej sprawie z MON i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.