Facebook Google+ Twitter

W czwartek na Okęciu wyląduje pierwszy Dreamliner dla PLL LOT!

Z 2,5 letnim poślizgiem do PLL LOT przyleci Boeing 787 Dreamliner. Pierwsza z ośmiu zamówionych maszyn wyląduje na warszawskim Okęciu tuż po godzinie 10 rano. Po południu odbędzie się gala powitalna nowego samolotu.

 / Fot. PAP/Aneta Oksiuta"To historyczny moment, na który czekała nie tylko spółka, ale i Polska. LOT stanie się linią z najnowocześniejszą flotą w Europie" - mówił podczas ceremonii przekazania maszyny w Seattle, prezes PLL LOT Marcin Piróg. Zaznaczył, że dzięki Dreamlinerowi uruchomione zostaną nowe połączenia do Azji, a spółka poprawi płynność finansową. Prezes poinformował także, że zanim Dreamliner zacznie latać na dalekie trasy, pasażerowie PLL LOT będą mogli nim udać się w podróż po Europie.

W czwartek na lotnisku Okęcie Dreamlinerem wyląduje Jerzy Makula, utytułowany i doświadczony pilot PLL LOT. "Ten samolot wyprzedza wszystko, czego do tej pory mogłem spróbować. Nie jest on do końca taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. Natomiast daje olbrzymią satysfakcję" - mowil w rozmowie z TVN24.pl

W wersji zamówionej przez PLL LOT będą trzy klasy: biznes z 18 fotelami rozkładanymi do pozycji leżącej, klasa premium economy mieszcząca 21 foteli oraz klasa ekonomiczna z 213 miejscami.

Drugi egzemplarz ma trafić do Polski na początku stycznia. Trzeci w końcu stycznia, czwarty na początku lutego, a piąty na początku marca. Ostatnie trzy zostaną dostarczone w latach 2014-2015.Boeing 787 Dreamliner będzie spalał znacznie mniej paliwa. Jego konstrukcja zrobiona jest z włókna węglowego, co czyni go znacznie lżejszym. Ma też emitować mniej hałasu. Na pokład zabierze w zależności od konfiguracji od 210 do 330 pasażerów, których będzie mógł przetransportować na odległość ponad 15,5 tys. km.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.