Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

48551 miejsce

W czwartek odbędzie się strajk włoski w sieciach handlowych

W czwartek w większości dużych sieci handlowych, rozpocznie się strajk włoski. Organizatorem protestu jest NSZZ "Solidarność".

 / Fot. Wikimedia Commons"Solidarność" zaprotestuje przeciwko liberalnemu prawu pracy, które umożliwia zawieranie niekorzystnych dla pracowników umów o pracę, w ramach tzw. outsourcingu. Zdaniem działaczy związkowych tacy pracownicy są źle opłacani i pracują ponad siły.

"Pod względem leasingowych form zatrudnienia w handlu wyszliśmy na pierwsze miejsce w Europie" - mówi Alfred Bujara z "Solidarności".

Jak twierdzą związkowcy, adresatem protestu nie są same sieci handlowe. Według nich potrzebne są zmiany systemowe, które zapewnią ochronę praw pracowniczych. Sieci handlowe chcąc rywalizować na rynku, korzystają z możliwości, jakie daje prawo.

"Solidarność" domaga się branżowego układu zbiorowego, który chroniłby pracowników przed niekorzystnymi tendencjami na rynku. Wśród nich wymienia m.in. wieloletnie umowy na czas określony czy zastępowanie pracowników sieci, siłą roboczą dostarczaną przez dystrybutorów czy producentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.