Facebook Google+ Twitter

W czwartek poznamy przyczyny katastrofy Tu-154 w Smoleńsku?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-05-19 10:58

Rosyjska komisja badająca czarne skrzynki TU-154M przedstawiła dziś wstępne wyniki badań dotyczące przyczyn katastrofy rządowego Tupolewa pod Smoleńskiem. - Odrzuciliśmy atak terrorystyczny, pożar, wybuch na pokładzie samolotu i awarię silników - powiedziała Tatiana Anodina, dyrektor komitetu, który bada przyczyny katastrofy.

TU-154 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tupolev_Tu-154M_Poland_-_Air_Force.jpgWyniki badań pokazały, że system TAWS dostał ostrzeżenie 18 sekund przed zderzeniem z ziemią. Komisja stwierdziła również, że potwierdzono obecność w kabinie osób nie należących do załogi samolotu. Jeden głos został zidentyfikowany, jednak na nagraniu pozostały głosy do zidentyfikowania. Jak powiedziała przewodnicząca komisji na czwartkowej konferencji zostaną przedstawione wstępne wyniki badań. Oficjalne wyniki badań zostaną opublikowane i przekazane Polsce.

Edmund Klich, delegowany strony polskiej, powiedział, że nie ma żadnych problemów we współpracy ze stroną rosyjską. Dodał, że polscy przedstawiciele od samego początku brali udział w badaniach nad zidentyfikowaniem głosów w kabinie pilotów. - Komisja czeka na rejestratory samolotu, który lądował przed TU-154M - mówił Edmund Klich na konferencji.

- Lotnisko w Smoleńsku było dobrze przygotowane, a załoga samolotu dostawała informacje o pogodzie na lotnisku - powiedział Aleksiej Morozow, przedstawiciel Międzynarodowego Komitetu Lotniczego. - Mimo tego załoga podjęła próbę lądowania i potwierdziła otrzymanie informacji od wieży - dodał. - Pierwsze uderzenie w ziemię nastąpiło 1100 m od pasa startowego. Do katastrofy doszło o godzinie 10.41 czasu rosyjskiego (8.41 czasu polskiego). Samolot nie rozpadł się w powietrzu - zakończył swoją wypowiedź przedstawiciel MKL.

System TAWS dostał ostrzeżenie 18 sekund przed zderzeniem z ziemią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tu-154-ladowal-na-autopilocie---piloci-wylaczyli-go-na-5-sekund-przed-katastrofa,wid,12285106,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prokurator generalny Rosji Jurij Czajka nadzoruje śledztwo prokuratury rosyjskiej w sprawie katastrofy TU-154 w Smoleńsku. Przypomnieć należy, że J.Czajka zajmował się również sprawą śmierci dziennikarki Anny Politkowskiej, Aleksandra Litwinienki czy Michaiła Chodorkowskiego. Wszyscy oni krytykowali publicznie politykę Putina. Dlatego wiele osób nie podziela opinii Donalda Tuska wyrażającego zaufanie do pracy rosyjskich prokuratorów i wyników ich śledztwa.

źródło: http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/swiat/artykul162907.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Komisja stwierdziła również, że potwierdzono obecność w kabinie osób nie należących do załogi samolotu. Jeden głos został zidentyfikowany, jednak na nagraniu pozostały głosy do zidentyfikowania."

Taaaa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.