Facebook Google+ Twitter

W czwartek znów horror na warszawskich drogach?

Synoptycy ostrzegają, że w czwartek na warszawskich drogach może dojść do powtórki poniedziałkowego horroru. Hanna Gronkiewicz-Waltz twierdzi jednak, że "stolica do tej pory relatywnie poradziła sobie z atakiem zimy".

Warszawa, 30.11.2010. Poranny korek 30.11 w Warszawie. / Fot. Fot. PAP/Paweł SupernakOd poniedziałku w stolicy, podobnie jak w innych miastach pojawił się problem ze spóźniającą się komunikacją miejską. Kierowcy narzekają na gigantyczne korki i pogarszający się stan ulic. W poniedziałek w samej stolicy doszło do ponad 100 kolizji i 1 poważnego wypadku. We wtorek odnotowano 2 wypadki i 94 kolizje, a dwie osoby zostały ranne. W środę ruch w Warszawie jest bardziej płynny, ale kierowcy jeżdzą bardzo wolno. Doszło też do 10 kolizji.

Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa jednak, że stolica dobrze poradziła sobie z atakiem zimy, biorąc pod uwagę, że w tym tygodniu spadło już 28 cm śniegu, a zazwyczaj podczas doby spada jedynie około 5 cm. "W ostatnim czasie na warszawskich drogach pracowało 308 pługów śnieżnych, 170 solarek i 2 tys. osób. Przypomniała, że za odśnieżanie warszawskich dróg odpowiada nie tylko Ratusz, ale też poszczególne dzielnice. Pługi i solarki wyjeżdżają na drogi w godzinach nocnych i poza godzinami szczytu" - mówi prezydent miasta, cytowana przez Wirtualną Polskę.

Warszawa, 30.11.2010. Tłum oczekujących na autobus rankiem 30.11 / Fot. Fot. PAP/Paweł SupernakGronkiewicz-Waltz uważa, że w porównaniu z innymi miastami Warszawa radzi sobie i tak całkiem dobrze, ponieważ nie była aż tak zakorkowana jak gdzie indziej. Ponadto w stolicy, nie zakazano wjazdu ciężarówkom. Dodaje, że do tej pory pługi śnieżne i firmy odśnieżające działają dobrze, a w przypadku nie wywiązywania się z obowiązków czekają ich poważne kary.

Kierowcy uważają, że w porównaniu z poniedziałkiem na drogach jest dużo lepiej. Problem polega jednak na tym, że w czwartek w stolicy najprawdopodobniej warunki atmosferyczne znów będą dużo gorsze. "W Warszawie spodziewane są kolejne intensywne opady śniegu oraz silny wiatr w porywach do 65 km/h. W nocy z środy na czwartek spadnie nawet 12-centymetrowa warstwa białego puchu, w ciągu dnia będzie nieco lepiej, bo tylko 6 cm. Najsilniejsze opady wystąpią zapewne w porannym szczycie komunikacyjnym" - powiedziała rzecznik Zarządu Oczyszczania Miasta Iwona Fryczyńska dla serwisu wp.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W Łodzi zaczyna sypać i sakramencko wieje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Bytomiu od 16.00 panuje zamieć śnieżna (albo coś w tym rodzaju). Wiatr do 70 km/h (według mojego uznania). Jutro na 99% komunikacja miejska będzie sparaliżowana. Postaram się wrzucić zdjęcia z mojego okna, póki co tak mocno sypie, że każde otwarcie okno równoznaczne jest z zaspą usypaną pod moim oknem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.