Facebook Google+ Twitter

W Dąbrowie Górniczej kobiety uprawiają boks

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-05-01 11:52

Kobiety ringu na długo przed pojedynkiem słyszą swój zmęczony oddech i odgłosy uderzeń rękawic.

 / Fot. Fot. Arkadiusz ŁawrywaniecWychodząc na ring mają tremę, ale z każdą sekundą czują się tam pewniej. Są inteligentne, twarde i pracowite, dlatego wygrywają.

Karinę Kopińską z Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego w Dąbrowie Górniczej do uprawiania boksu zachęciła koleżanka, która sama kilka lat temu zrezygnowała ze sportu. Karina miała wtedy 15 lat, chodziła do gimnazjum. Wcześniej trochę pływała, grała w siatkówkę. - Gdybym nie uprawiała boksu, na pewno w moim życiu byłby jakiś inny sport. Ale jest boks i z nim wiążę przyszłość - stwierdza.
Samodzielność

Za namową rodziców, po gimnazjum, Karina wybrała LO im. Żeromskiego w Dąbrowie. Potem jednak sama zdecydowała o przenosinach do Zespołu Szkół Sportowych. Zresztą, poszerzony program sportowy łatwiej było pogodzić z codziennymi treningami boksu.

Przez pewien czas próbowała samodzielności, mieszkała na stancji z koleżanką, ale opłaty były wysokie, więc Karina w wolnym od nauki czasie pracowała. (Od kilku lat jest też stypendystką UM w Dąbrowie Górniczej). W ubiegłym roku skończyła w terminie liceum, zdała maturę na czwórki i dostała się na AWF w Katowicach. No i zdobyła brąz na mistrzostwach Polski w kategorii seniorów.

- To właśnie dziewczyny boksu: odpowiedzialne, pracowite i twarde. W 2008 roku, kiedy zaczęły się wakacje, wszystkie z naszego klubu jednego dnia odebrały świadectwa, a następnego już były w pracy, żeby dorobić. To chyba w ogóle znak naszych czasów, że młodzież jest taka samodzielna - mówi Jacek Duda, sekretarz DKB.

Ola Sikora, klubowa koleżanka Kariny i jej rówieśniczka, też od dawna marzyła, żeby się usamodzielnić. Gdy zaczęła studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (wybrała prawo), zamieszkała w akademiku. Naukę godzi z wyjazdami na treningi do Dąbrowy i pracą zawodową. Opiekuje się też młodszymi siostrami.

Cały artykuł przeczytasz na polskatimes.pl
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.