Facebook Google+ Twitter

W długi weekend na drogach zginęło 45 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-03 18:23

Są wstępne statystyki długiego weekendu na polskich drogach. Od czwartu do soboty doszło do 336 wypadków, w których zginęło 45 osób.

Najtragiczniejsza na naszych drogach była sobota. Jak poinformowała Małgorzata Gołaszewska z Komendy Głównej Policji w ten tylko dzień zginęło aż 20 osób.

Policja tłumaczy, ze jedną z przyczyn tak smutnych statystyk jest pogoda. Jeśli na drogach panują trudne warunki atmosferyczne co prawda dochodzi do większej liczby kolizji, ale za to jest mniej ofiar w ludziach. Przy ładnej pogodzie kierowcy częściej pozwalają sobie na łamanie podstawowego przepisu, czyli przekraczają dozwoloną prędkość.

Policja - w ramach kontroli - zatrzymała prawie półtora tysiąca nietrzeźwych kierowców. W tej kwestii statystyki od lat pozostają niestety niezmienne. Według Gołaszewskiej w naszym społeczeństwie jest nadal przyzwolenie na jeżdżenie na tak zwanym "podwójnym gazie". Sami kierowcy często przy kontroli tłumaczą, ze wypili tylko 2-3 piwa i nie wpływa to na ich koncentrację i możliwości jazdy. Do tego dochodzi jeszcze zgoda rodziny na to, zeby kierowca pił a potem wiózł najbliższych do domu.

Policja apeluje, żeby nie poddawać się takim stereotypom. Jeśli widzimy, że kierowca pije, zaprotestujmy - prosi Małgorzata Gołaszewska z Komendy Głównej Policji.

Porządku na drogach od czwartkowego popołudnia pilnuje 9,5 tysiąca funkcjonariuszy. Pełne statystyki wypadków i zdarzeń na drogach poznamy jutro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.