Facebook Google+ Twitter

W długi weekend otwarcie Karpackiej Troi w Trzcinicy koło Jasła

Od 24 do 26 czerwca br. odbędzie się otwarcie skansenu archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy k. Jasła.

Karpacka Troja w Trzcinicy / Fot. Materiał prasowyGłówną atrakcją będzie piątkowe, wieczorne widowisko plenerowe pt. "Karpacka Troja - Dwa Oblicza" z udziałem zaproszonych gości. Organizatorzy mieli do rozdania na nie 800 bezpłatnych wejściówek. Jak informuje Dawid Iwaniec, kierownik skansenu, osoby, którym nie udało się dokonać rezerwacji, będą mogły obejrzeć widowisko w telewizji.

Z kolei w sobotę i niedzielę na terenie skansenu odbywać się będzie 1. Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza – Trzcinica 2011, na który nie obowiązuje już rezerwacja. Bilety można będzie zakupić przed wejściem do skansenu w cenie 5 zł za bilet normalny i 3zł za ulgowy. Bezpłatne wejścia przewidziano dla dzieci do lat 6.

Festiwal w Trzcinicy będzie dobrą okazją do nie tylko zobaczenia, ale także do zmierzenia się z rzeczywistością odległych czasów. W najbliższy weekend skansen odwiedzą najlepsi odtwórcy z całej Polski, którzy przez dwa dni wprowadzać będą turystów w tajemnice przodków i realia ich życia. W programie przewidziano wiele imprez, pokazów rzemiosła, a także koncertów, przedstawień teatralnych, inscenizacji czy rekonstrukcji bitew.

Skansen w Trzcinicy z lotu ptaka / Fot. Materiał prasowyMiejsce w którym powstał Skansen należy do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce o wyjątkowym znaczeniu dla poznania pradziejów całej Europy Środkowo-Wschodniej. W trakcie prac wykopaliskowych - zwłaszcza tych prowadzonych od 1991 r przez Jana Gancarskiego - odkryto w Trzcinicy ponad 160 tys. zabytków: naczyń, wyrobów z ceramiki, krzemienia i kamienia, kości i rogu, a także brązu i żelaza. Znaczna część z nich jest zabytkami unikatowymi, które uznawane są za wspaniałe dzieła dawnej sztuki i rzemiosła.

Szczegóły dotyczące przebiegu weekendowych imprez w Trzcinicy k. Jasła można znaleźć na www.karpackatroja.pl/festiwal

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Bartosz Kocaj
  • Bartosz Kocaj
  • 27.06.2011 16:41

Zachowanie sie organizatowrow było wrecz skandaliczne. To w jaki sposob zostala potraktowana grupa ludzi ktorzy w oczekiwaniu na koncert Percivala przebywala w ogrodku piwnym gdzie mozna bylo cos zjesc badz napic sie piwa lub innych napojow chlodzacych . Ja osobiscie jechalem na koncert 120 kilometrow i nie zostalem wpuszczony mimo iz czas do koncertu ok 30min. spedzilem w ogrodku nalezacym do zaplecza gastronomicznego imprezy. Pomimo posiadania biletu wstepu na festiwal nie zostalem wpuszczony podobnie jak grupka okolo 100 - 120 osob. Mimo jakich kolwiewiek staran grupy a nie byla to mala grupa nikt z organizatorow nie raczył porozmawiac z nami. Tak wiec reasumujac obiekt jest wspanialy i gratuluje pomyslu na stworzenie tak imponujacego przedsiewziecia . Jednak organizacja festiwalu Dwa Oblicza (ktory zdaje sie ma byc impreza cykliczna) to jedna wielka tragedia. Jezeli chodzi o ochrone to tez wiele pozostawia do zyczenia , bardzo prawdopodobne jest to ze pomylili sobie imreze kulturalna z wybrykami stadionowych chuliganow. Zachowanie ochroniazy bylo skandaliczne a odzywki szefa ochrony opryskliwe w trakcie kiedy za jego posrednictwem staralismy sie skontaktowac z ktorymkolwiek z organizatorow

Wielkie pozdrowienia dla dezORGANIZATOROW....
Ja osobiscie nie wroce na festiwal

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agnieszka Jurys
  • Agnieszka Jurys
  • 27.06.2011 09:07

Witam, komentuję jako zwiedzający wczoraj skansen. Wszystko super, tylko zostaliśmy w skandaliczny sposób potraktowani przez organizatorów- nie wpuszczono nas na koncert (mnie i jeszcze jakieś ze 100 osób!) pomimo posiadania całodobowego biletu. Proszę w imieniu wszystkich pokrzywdzonych o zajęcie się tym bo czegoś podobnego nie spotkałam nigdzie a trochę polski zwiedziłam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dobrze że zwłaszcza młodzież może poznawać dzięki archeologii dzieje swojej ziemii na żywo. Ja także na TV ARTE również bardzo lubię oglądać podobne archeologiczne odkrycia na świecie;)) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pewnością tam zajrzę latem. Czytałem.
Jednak najstarsze ślady ludzkie na ziemiach Polski znaleziono w pobliżu Trzebnicy na Dolnym Śląsku (sprzed 500 tysięcy lat!).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciało by się tam być

sława

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.