Facebook Google+ Twitter

W dniu premiery złoto dla albumu Agi Zaryan!

Najnowszy krążek Agi Zaryan "Looking Walking Being", już w dniu premiery okrył się złotem. Warto dodać, że jest to pierwszy polski album wydany przez legendarną wytwórnię Blue Note Records, znaną ze współpracy z takimi artystami jak Nina Simone.

Aga Zaryan (Agnieszka Skrzypek) w czasie koncertu w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. / Fot. Piotr VaGla Waglowski, http://www.vagla.plPiąty album jazzowy wokalistki, to połączenie jej autorskich tekstów z wierszami współczesnej amerykańskiej poetki Denise Levertov. Charakter albumu różni się od dotychczasowych dokonań Agi, ale nadal pozostaje w nurcie jazzowym. Materiał nagrywano w Warszawie oraz w Los Angeles. Nad albumem pracowali artyści z najwyższej półki. Nowe brzmienie zapewniło poszerzenie składu zespołu: Michał Tokaj – fortepian, Michał Barański – kontrabas, Łukasz Żyta – perkusja, David Doruzka - gitary, i światowej sławy amerykański perkusjonista Munyungo Jackson znany m.in ze współpracy z Milesem Davisem, Stingiem oraz Stevie Wonderem.

Wraz z premierą płyty, startuje ogólnopolska trasa koncertowa. Od 17 do 31 marca Aga zagra m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Sopocie i Łodzi. Szczegółowe informacje dotyczące koncertów na www.zaryan.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jedyny taki głos

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.