Facebook Google+ Twitter

W Dolinie Charlotty legendy stroją instrumenty!

Podsłupska Dolina Charlotty gotowa jest już na przyjęcie kolejnych fanów rocka. Dzisiaj na estradzie w amfiteatrze wystąpią Focus i Budgie! To inauguracja drugiej, trzydniowej tury III Festiwalu Legend Rocka. Pierwsza odbyła się w lipcu.

Legendy już stroją instrumenty / Fot. Ryszard K. Hetnarowicz- Spodziewamy się znów pełnej widowni - mówią organizatorzy. - Tym bardziej, że pogoda wieczorami dopisuje. Nawet jeżeli w ciągu dnia trochę pada, to noce w Dolinie są gwiaździste! Jakby niebiosa chciały okazać swoją przychylność dla legendarnych muzyków i ich fanów. Ani jednego, ani drugiego z występujących dzisiaj zespołów nie trzeba przedstawiać tym, którym ich muzyka towarzyszyła w czasach młodości. Focus najwięcej zawdzięcza duetowi Thijs van Leer organy Hammonda, flet, wokal) i Janowi Akkermanowi (gitara). Ten holenderski zespół grający rocka progresywnego na początku lat siedemdziesiątych wylansował takie przeboje jak "Hocus Pocus" czy "House of the King".

Ich muzyka ulegała stałej ewolucji (podobnie jak skład), ale nie rewolucji - co podkreśla lider. Ze starego składu tylko on wystąpi dzisiaj w Dolinie Charlotty. Towarzyszyć mu będa Niels van der Steenhoven na gitarze, Bobby Jacobs na basie i Pierre van der Linden na perkusji. Walijska grupa Budgie powstała pod koniec lat sześćdziesiątych, ale sukcesy zaczęła święcić dopiero w latach siedemdziesiątych. I chociaż ich wpływ na rozwój hard rocka porównuje się z takimi kapelami jak Led Zeppelin czy Black Sabbath, docenieni zostali przede wszystkim przez fanów brytyjskich. Również w Polsce śpiewano takie ich hity jak "Breadfan" czy "Parents". Podczas dzisiejszego koncertu wystąpią w składzie Burke Shelley (bas, wokal), Craig Goldy (gitara) i Steve Williams (perkusja). To drugi w tym roku pobyt tego zespołu w Polsce, ale w amfiteatrze Doliny Charlotty czeka ich na pewno najgorętsze przyjęcie.

Publiczność znów wypełni amfiteatr... po brzegi! / Fot. Ryszard K. HetnarowiczA kolejne dwa dni staną się czasem popisu takich zespołów jak Crazy World of Arthur Brown, Chickenshack, The Yardbirds, Spencer Davis Group a w niedzielnym finale Sweet i Nazareth! Muzycy już są w amfiteatrze i stroją instrumenty! Znów będzie czas słuchania legend!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.