Facebook Google+ Twitter

W domu dziecka przy Sierocej

Koszt utrzymania jednego wychowanka w lubelskim domu dziecka przekracza cztery tysiące złotych. Z czego to wynika? Czy pieniądze podatników muszą być w ten sposób wydawane?

 / Fot. A.WysockiW tym domu dziecka na wyposażeniu są m.in. meble z Ikei i luksusowo wykończone łazienki. Do dyspozycji dzieci jest drogi sprzęt sportowy różnego rodzaju, komputery oraz wszelkie urządzenia RTV włącznie z kinem domowym.

Nieprzerwanie od lat prowadzone są remonty i modernizacje budynku często bezsensowne i bardzo kosztowne np. przemieszczanie otworów drzwiowych o pół metra lub budowanie antresol w salach sypialnych. Tym domem dziecka zarządza aż dwóch dyrektorów i są w nim zatrudnione dwie księgowe a wychowanków na miejscu jest nieco ponad dwudziestu. Do dyspozycji dyrekcji jest samochód służbowy i służbowe telefony komórkowe.

Koszt miesięczny utrzymania jednego wychowanka w tym domu dziecka przekracza cztery tysiące złotych. Kto za to płaci? Oczywiście podatnicy. Czy te luksusy i tak liczny personel w domu dziecka są tak niezbędne? Chyba nie.

Najważniejszą sprawą jest zapewnienie właściwego rozwoju dziecka. Danie mu ciepła rodzinnego, zrozumienie jego potrzeb emocjonalnych oraz zapewnienie mu starannego wychowania.
Tego wszystkiego dziecko z pewnością nie otrzyma w państwowym czy samorządowym domu dziecka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Poniewą jest tam aż 20 wychowanków !!!!! dlatego konieczni sa dawaj dyrektorzy i dwie księgowe - dzieci przecież muszą jeść i nie tylko !
dewu

Komentarz został ukrytyrozwiń

A dlaczego ,az dwoch dyrektorow i dwie ksiegowe ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Tym domem dziecka zarządza aż dwóch dyrektorów i są w nim zatrudnione dwie księgowe a wychowanków na miejscu jest nieco ponad dwudziestu. Do dyspozycji dyrekcji jest samochód służbowy i służbowe telefony komórkowe. "

plus nadzwyczajne remonty, ktore zapewne prowadza firmy kuzynow królika.

I o to chodzi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.