Facebook Google+ Twitter

W drodze na ratunek – program edukacyjny dla kierowców

Na początku roku ruszył ogólnopolski program edukacyjny "W drodze na ratunek", który ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach i ograniczenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków.

Codziennie na polskich drogach dochodzi do setek wypadków komunikacyjnych, w wyniku których rannych zostaje 200 osób. W takich sytuacjach liczą się cenne sekundy i umiejętność udzielenia skutecznej pomocy poszkodowanym. Właśnie dlatego ruszył ogólnopolski program edukacyjny "W drodze na ratunek", który ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach i ograniczenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków.

Uczestnicy programu otrzymują specjalną kartę SOS. Wyprodukowana w formacie Z-Card®, i nie większa od karty kredytowej, jest w stanie pomieścić wiele niezbędnych informacji. Z jednej strony stanowi rodzaj indywidualnej legitymacji zdrowotnej posiadacza – zawiera bowiem tabelę, w którą posiadacz wpisuje dane osobiste, grupę krwi, alergie, na które cierpi, stale przyjmowane leki czy też kontakt do osoby, którą należy zawiadomić w razie wypadku. Z drugiej zaś, zawiera skrót wiadomości z ratownictwa drogowego i procedur postępowania na miejscu wypadku. Może więc pełnić rolę ściągawki, przydatnej w dramatycznych okolicznościach.

Aby pomóc kierowcom podnieść kwalifikacje w zakresie udzielania pierwszej pomocy, organizatorzy już niedługo uruchomią na stronie internetowej www.wdrodzenaratunek.pl system e-learningu. Korzystając ze specjalnego symulatora, kierowcy będą mogli przetestować swoje umiejętności i sprawdzić wiedzę na temat ratowania życia. Wiedza zdobyta internetową drogą zostanie utrwalona i uzupełniona na kursie ratownictwa. Udział w teście będzie zarazem wstępem do pełnego, praktycznego szkolenia z zakresu ratownictwa drogowego i podstawowych czynności ratowniczych (Basic Life Support). Uczestnicy programu będą bowiem mogli wziąć udział w jednym z cykli kursów organizowanych w ramach programu w całej Polsce.

Więcej informacji na stronie: www.wdrodzenaratunek.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Już poprawione :) Dzięki za plusa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko pięknie tylko linki skopane.(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.