Facebook Google+ Twitter

W Duisburgu otwarto największy meczet w Niemczech

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-26 16:37

W Duisburgu, w zachodnich Niemczech, otwarty został największy w tym kraju meczet. W odróżnieniu od innych niemieckich miast uroczystościom otwarcia nie towarzyszyły protesty mieszkańców i środowisk prawicowych.

Wybudowany w ciągu trzech i pół roku meczet w Duisburgu może pomieścić 1200 osób. Jego minaret ma 35 metrów wysokości. Nie będzie jednak słychać z niego nawoływań muezina. Miejscowa gmina muzułmańska zrezygnowała z tradycyjnych pieśni, aby nie prowokować konfliktów z mieszkańcami dzielnicy.

Meczet stanął w dzielnicy Marxloh, zamieszkanej w jednej trzeciej przez cudzoziemców, przede wszystkim Turków. Miejscowa społeczność od początku zaangażowana była w budowę świątyni. Między innymi z tego powodu otwarcie meczetu w Duisburgu nie budzi takich kontrowersji, jak ostatnio podobne projekty w Kolonii, czy Berlinie. Prawicowe środowiska w Kolonii zorganizowały we wrześniu Kongres Przeciwko Islamizacji w proteście przeciwko budowie meczetu w tym mieście.

Do powstrzymania budowy kolejnych muzułmańskich świątyń w Niemczech wezwał niedawno znany niemiecki pisarz żydowskiego pochodzenia Ralph Giordano. W Niemczech, w których działa dwa i pół tysiąca meczetów, planuje się wybudowanie prawie 200 kolejnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.