Facebook Google+ Twitter

W Elblągu porwano dzieci z domu dziecka?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-31 18:46

Elbląska policja poszukuje od wczoraj dwóch dziewczynek , które przed godziną 17.00 wyszły z Domu Dziecka i do tej pory nie wróciły. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że siostry 12-letnia Marta i 8-letnia Angelika zostały porwane przez rodziców i wywiezione. Jak udało się ustalić obie są w dobrym stanie.

Jednocześnie na zlecenie sądu i prokuratury trwają poszukiwania rodziców.

Elbląscy policjanci o zdarzeniu zostali powiadomieni wczesnym wieczorem przez pracowników ośrodka. Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą.

Kominikat o zaginięciu i zdjęcia dzieci przekazano wszystkim patrolom policji. W poszukiwanie sióstr zaangażowani są nie tylko policjanci z Elbląga, ale i z całego kraju. Powiadomiono też straż graniczną i podjęta została współpraca międzynarodowa. Jak mówią policjanci sprawdzane są wszystkie miejsca, w których dziewczynki mogą przebywać - między innymi szpitale i dworce, teren wokół Domu Dziecka. Przesłuchiwani są też opiekunowie i osoby mogące mieć jakiekolwiek informacje o dzieciach. W akcję włączyli się także taksówkarze i kierowcy komunikacji miejskiej w Elblągu.

Zdarzenie jest traktowane przez śledczych jako uprowadzenie. Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rodzice dziewczynek mają ograniczoną władzę rodzicielską. Przed rokiem wydarzyła się podobna sytuacja, kiedy dzieci bez wiedzy pracowników domu dziecka i sądu na długi czas zostały zabrane z domu dziecka, a potem porzucone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.