W finale ATP Federer pokonał Nadala 2:1

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2010-11-28 21:02

W rozegranym dzisiaj wieczorem w Londynie finale turnieju tenisowego ATP zmierzyli się Rafael Nadal i Roger Federer. Zwyciężył Roger Federer 2:1 (6:3, 3:6, 6:1).

Roger Federer lic. CC / Fot. Wikimedia Commons - Boss TweedDzisiaj wieczorem w Londynie rozegrano finał kończący sezon ATP World Tour Finals z udziałem prowadzącego w rankingu Rafaela Nadala (Hiszpania) i numerem 2 ATP - Rogerem Federerem (Szwajcaria).

Po bardzo ciekawym i stojącym na wysokim poziomie pojedynku wygrał Roger Federer 2:1.
W poszczególnych setach 6:3, 3:6 i 6:1.

W rozegranych wczoraj meczach półfinałowych Federer gładko pokonał Novaka Djokovica 6:1, 6:4.
Ten półfinał trwał zaledwie 80 minut.

W drugim półfinale Nadal po 3 godzinach i 12 minutach wygrał ze Szkotem Andy Murray'em 2:1, w poszczególnych setach 7:6 (7-5), 3:6 i 7:6 (8-6).

Rafael Nadal lic. CC-BY-SA / Fot. Wikimedia Commons - Christopher Johnson
Nadal przystąpił do pojedynku z Federerem bardziej zmęczony długim półfinałem. Po dwóch dość wyrównanych setach, w trzecim decydującym o wygranej Roger Federer wyraźnie był bardziej świeży, zachował więcej sił.

Jest to piąte zwycięstwo finałowe Federera w tym londyńskim turnieju.