Facebook Google+ Twitter

W gąszczu banerów

Znalezienie nazwy ulicy czy wyczekiwanego znaku drogowego graniczy z cudem w gąszczu banerów reklamowych. Pod względem prawnym w kwestii ustawiania banerów panuje maksyma "róbta co chceta", efekt tej filozofii widoczny jest gołym okiem.

Czasem warto na jakiś czas wyjechać z Polski, aby móc świeżym okiem popatrzeć na to otaczającą nas rzeczywistość. Sama ze zdumieniem stwierdziłam, że 3 miesiące w Holandii pomogły mi zauważyć ohydę, do której w Polsce zdążyłam się przyzwyczaić. Droga z Trójmiasta do Pucka. Reklamowe Las Vegas w polskim wykonaniu. Banery reklamowe, różnych rozmiarów, w pstrych, wręcz drażniących kolorach sterczą po obydwu stronach drogi.

Zakopianka, wielgachne plansze hoteli, restauracji i klubów przysłaniają główną atrakcje - Tatry. Trzeba porządnie powyginać sobie szyję, aby dostrzec piękne hale, górskie łąki i potoki. Wjazd do Łodzi od strony Katowic, wiem, że mam skręcić w prawo w Józefów, ale przegapiam, bo nie zauważyłam tabliczki zza wielkiego baneru producenta pończoch.

Szczyt absurdu osiągnęły przedmieścia Warszawy, gdzie ilość banerów na metr kwadratowy przewyższa pod tym względem liczbę mieszkańców. Totalny chaos jest efektem regulacji prawnych. Zgodnie z przepisami w Polsce każdy, kto jest właścicielem gruntu lub budynku może wynająć go na użytek reklamy. Ponieważ chętnych by zapłacić nie brakuje, na każdym kroku nęcą nas producenci majtek, zabawek dla dzieci, mechanicy albo punkty ksero. Kiedy wreszcie ustawodawca ureguluje reklamową dżunglę i wypowie wojnę banerowym kostropuchom. Pomijając kwestie estetyczne, są one niebezpieczne dla kierowcy i utrudniają poruszanie się w miejskiej dżungli. Poza tym należy zadać sobie pytanie, czy postawienie reklamy lub wywieszenie szyldu pośród tysiąca podobnych ma jeszcze sens.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Większość z nich jest wykonana nieprofesjonalnie i w efekcie ponoszą większe koszty, bez znacznych efektów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.