Facebook Google+ Twitter

W gdańskim ogrodzie zoologicznym przyszły na świat wilki grzywiaste

W gdańskim zoo przyszły na świat cztery wiki grzywiaste. Gatunek ten pochodzi z Ameryki Południowej i różni się od europejskiej odmiany nie tylko wyglądem, ale i zwyczajami.

 / Fot. Piotr Dziki/Dziennik BałtyckiW Ameryce Południowej, skąd pochodzą wilki grzywiaste, żyje ich na wolności zalewie około 2 tysięcy. Zabijane są m.in. z powodu przesądów - miejscowi uważają, że ich wzrok rzuca urok. - Rzeczywiście, w ich oczach jest coś niezwykłego, demonicznego - mówi Michał Targowski, dyrektor gdańskiego ogrodu zoologicznego. - Nawet te niedawno urodzone u nas szczeniaczki mają dziwny wzrok.

To już trzeci przypadek przyjścia na świat wilków grzywiastych w gdańskim zoo. Po raz pierwszy zdarzyło się to pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Potem - w 2013 roku - urodziły się dwa wilczki, ale nocą zniknęły. Prawdopodobnie zostały pożarte przez rodziców. Trzy wilczki czują się świetnie. Czwarty potrzebuje pomocy lekarskiej. Czy przeżyje, okaże się za kilkanaście dni.

Czytaj także: W Żywcu pojawiają się koty komunalne. Burmistrz miasta wykorzysta zwierzęta do walki z gryzoniami


Amerykańskie wilki grzywiaste znacznie różnią się od naszych wilków, nie tylko wyglądem, ale również trybem życia. Są samotnikami. Te urodzone w Gdańsku od wiosny będziemy podziwiać na wybiegu. Za rok będą musiały wyjechać do innego zoo. Zadecyduje o tym EAZA - Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.