Facebook Google+ Twitter

W Gdańsku podziemne pojemniki na odpady nie zdają egzaminu

Podziemne pojemniki na odpady, dopuszczone do użytku w zeszłym tygodniu przez władze Gdańska sprawiają problemy mieszkańcom. Wiele osób po prostu nie wie jak z nich korzystać.

Podziemny pojemnik na zwykłe odpady. / Fot. Małgorzata MichnowiczNowy projekt śmietników miał ułatwić mieszkańcom życie, tym czasem wiele osób nie wie jak z nich korzystać. Największy problem sprawia kosz przeznaczony na zwykłe odpady, bo potrzebny jest do niego klucz.
– Nie wiem, skąd mam wziąć ten klucz – mówi Pani Monika, jedna z mieszkanek miasta. – Przez to, że pojemnik jest zamknięty muszę chodzić do śmietnika z drugiej strony podwórka.

Wiadomości24.pl dowiedziały się od mieszkańców jednego z osiedli, że klucz dostarczyła im spółdzielnia. – Przedstawiciel Ankry przyniósł mi klucz do domu – mówi Pan Zygmunt, z którym rozmawialiśmy już tydzień temu. – Te pojemniki jednak nie zdają rezultatu – dodaje. – Miałem nadzieję, że chociaż teraz będzie porządek, zauważyłem jednak, że gdy ktoś nie ma klucza, to wyrzuca swoje śmieci do pojemnika na makulaturę, czy szkło. Miało być lepiej, a wychodzi na to samo, śmieci nadal walają się po podwórku i nie ma żadnej selekcji.

W czerwcu tego roku w rejonie ul. Chlebnickiej i Mariackiej rozpoczęła się budowa podziemnych pojemników na odpady, 20 sierpnia zostały one udostępnione mieszkańcom. Jest to pierwszy taki projekt na terenie Głównego Miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

O proszę, wyrasta nam z Gosi rasowy DO. Ostatnie 3 teksty bardzo modelowe. Plus!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.