Facebook Google+ Twitter

W Gdańsku powstanie pierwszy podwodny tunel samochodowy

W Gdańsku trwają prace, nad przygotowaniem terenu pod budowę jedynego w kraju podwodnego tunelu. Poruszać się nim będą samochody jadące z Trójmiasta w kierunku Warszawy.

Gdańsk / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gda%C5%84sk_21.JPGPlanowany tunel ma odkorkować Śródmieście. W ramach inwestycji przewidziano dwa osobne tunele dla obu kierunków ruchu.

"Maszyna - kret" zwana też TBM (Tunnel Boring Machine) w ciągu jednego dnia pracy pokona odległość 5-6 metrów. Z powodu skał znajdujących się na tym terenie jest już pewne, że w niektórych momentach maszyna pracować będzie znacznie wolniej.

Od czerwca przy Martwej Wiśle trwają już prace geologów przy badaniu podłoża, na którym zaplanowano inwestycję. Zakończenie prac przy budowie tunelu zaplanowano na rok 2014. Wcześniej informowano, że już w czasie Euro 2012 kierowcy będą mogli poruszać się nim bez przeszkód. W sumie przewidziano dla Gdańska 1,2 km w obu kierunkach dwupasmowego podwodnego tunelu. Inwestycja pochłonie miasto ok 600 mln. złotych.

Początku prac nad tunelem mieszkańcy spodziewać się mogą w połowie przyszłego roku.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To, że będzie to pierwszy tunel pod przeszkodą wodną świadczy jak bardzo jesteśmy biedni:-(((((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.