Facebook Google+ Twitter

W Gdańsku przyszła na świat największa dziewczynka. Ma 69 cm wzrostu

Narodziny dziecka, zwłaszcza zdrowego, zawsze są przyjmowane z wielką radością. Tym większa radość i szczęście ogromne, rodziców i bliskich, gdy dziecko ma wymiary niezwykłe.

Przedwczoraj obiegła kraj wiadomość o narodzinach w Gdańsku największej w Polsce dziewczynki. Urodzona we wtorek, 13 grudnia 2011 roku, w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Wojciecha na Zaspie - dziewczynka waży 6,8 kg i ma 69 cm wzrostu. To prawdziwy okaz zdrowia – mówią lekarze. Bardzo ważne dla zdrowia dziecka i mamy, że poród odbył się bez komplikacji. Szczęśliwą mamą, jak podały media, jest 26-letnia Marlena - z Nadleśnictwa Rytel, nieopodal Chojnic.

Zadowoleni są również lekarze, którzy wcześniej wiedzieli, że będą mieli do czynienia z noworodkiem o nieprzeciętnych rozmiarach. Wiedzieli też dobrze, iż takie sytuacje mogą stanowić różnego rodzaju zagrożenia i powodować komplikacje: porodowe, zdrowotne i medyczne. Ale tym razem było potrzebne tylko cesarskie cięcie.

W Polsce dziewczynki noworodki przychodzą na świat z przeciętną wagą 3421 g. Natomiast dzieci większe, zwłaszcza z dużą różnicą wagi odbiegającej od przeciętnej, rodzą się, gdy matka cierpi na cukrzycę lub zapada na cukrzycę ciążową i musi zażywać insulinę. Pani Marlena stanowi taki właśnie przypadek - od lat zmaga się z tą chorobą.

Cztery lata temu urodził się w Rumunii największy noworodek (chłopczyk) na świecie. Zaraz po urodzeniu ważył blisko sześć kilogramów. Dla tamtejszych lekarzy to był szok. Miasto, w którym urodził się noworodek - Jassu, było zachwycone, że śliczne maleństwo jest dorodne i zdrowe. Przyszło na świat bez cesarskiego cięcia i bez komplikacji. Chłopiec miał 57 centymetrów długości i ważył dokładnie 5,7 kilograma. W rodzinie jego matki – duże dzieci są normą. Starsza siostra po urodzeniu ważyła cztery i pół kilograma.

Przed dwoma laty na Sumatrze przyszedł na świat chłopiec gigant o wadze 8,7 kg, przy wzroście 62 cm. I to był wtedy rzeczywiście największym noworodkiem świata. W krótkim czasie jego zdjęcia obiegły wszystkie kontynenty, gwarantując mu tytuł rekordzisty (może nawet wszechczasów), a w każdym razie na pewno w Indonezji. Jego 41-letnia mama, podobnie jak pani Marlena z Nadleśnictwa Rytel, koło Chojnic, cierpi na cukrzycę. Mały-duży Indonezyjczyk urodził się zdrowy; przez cesarskie cięcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

CZYLI JEST NAJWIE,KSZA NA SWIECIE.! POLSKA GORA, !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.