Facebook Google+ Twitter

W Gdańsku rozbrzmiewać będzie muzyka z różnych części globu. W piątek rusza Festiwal Kultur Świata

Po raz dziewiąty w Gdańsku rozbrzmiewać będzie muzyka z różnych zakątków świata. Hasłem tegorocznego Festiwalu Kultur Świata "Okno na Świat będzie "Imigracja - Integracja". Impreza potrwa od 17 do 19 lipca.

 / Fot. Adam Oleksiak/NCK (aip)Poznamy artystów imigrantów i zintegrujmy się przy wspólnych działaniach. Każda edycja ma swój temat przewodni. Ta dziewiąta stawia w centrum uwagi aktualne tendencje i zjawiska muzyczne związane z zagadnieniem imigracji i odbędzie się pod hasłem "Imigracja/ Integracja".

Wystąpią muzycy - przedstawiciele różnych narodów i grup etnicznych zamieszkujących Europę oraz Polskę, którzy wywodzą się z różnych kontynentów, a których łączy wspólny status społeczny imigranta. Gwiazdą festiwalu będzie Aurelio Martinez, muzyk, wokalista, działacz społeczny i polityk pochodzący z Hondurasu. Dodatkowo zaprezentują się młode gwiazdy - KC Nwokoye, wychowany w Polsce, pochodzący z Nigerii wokalista i kompozytor grający jazz, pop i reggae, oraz Ifi Ude, również posiadająca nigeryjskie pochodzenie, wokalistka, producentka muzyczna i kompozytorka, Ikenga Drum-mers, polsko-nigeryjski zespół łączący muzykę gospel z Afryki Zachodniej z naszą muzyką ludową czy Pad Brapad z Francji, zespół prezentujący muzykę romską i klezmerską w nowoczesnej odsłonie tzw. Urban Tzigan Music.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie występ młodego zespołu Songhoy Blues pochodzącego z Mali w Afryce Zachodniej, a współtworzącego w Europie. Prezentuje on tzw. desert blues połączony z elementami muzyki rockowej. Songhoy Blues do tej pory jeszcze nie gościł w Polsce. Podczas festiwalu polska publiczność będzie miała okazję do zapoznania się z ich debiutanckim albumem. Nie zabraknie też wystaw i warsztatów. Koncert plenerowy - wstęp wolny. Koncerty w Centrum św. Jana bilety 20 zł do nabycia na www. interticket.pl.

Czytaj także: OFF Festival idzie w świat [ZAPOWIEDŹ]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W Krakowie trwa wielki Etnofestiwal, w Gdańsku rusza ten festiwal. I jeśli utrzyma się napływ do Europy emigrantów wojennych wśród nich wielu muzyków to na pewno także w Polsce takich festiwali będzie więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.