Facebook Google+ Twitter

W Gdańsku wybudowano podziemne pojemniki na odpady

Na podwórku pomiędzy ulicą Chlebnicką a Mariacką stanęły podziemne zbiorniki na odpady. Jest to nowy projekt Miasta Gdańska.

pojemniki na odpady / Fot. Małgorzata Michnowiczpojemniki na odpady / Fot. Małgorzata MichnowiczW czerwcu tego roku w rejonie ul. Chlebnickiej i Mariackiej rozpoczęła się budowa podziemnych pojemników na odpady, w dniu dzisiejszym zostały one udostępnione mieszkańcom. Jest to pierwszy taki projekt na terenie Głównego Miasta.

Ten rodzaj zbiorników ma pomócnapisy na pojemnikach / Fot. Małgorzata Michnowicz w zlikwidowaniu nieprzyjemnych zapachów, jakie zazwyczaj unoszą się ze zwykłych kontenerów, zwłaszcza podczas upałów. Poza tym zajmują niewiele miejsca, gdyż właściwe pojemniki znajdują się pod ziemią, a to, co widać na powierzchni, to tylko estetyczne otwory, przez które wrzuca się odpady.

Na każdym z pojemników jest napisane, do czego służy, co należy, a czego nie należy wrzucać. Jeden z nich przeznaczony jest na zwykłe odpady tj. resztki jedzenia. Jest on jednak dostępny tylko dla mieszkańców terenu, na którym sie znajduje, ponieważ otwiera się go kluczem. Uważam, że to dobrze - mówi Pan Zygmunt, jeden z mieszkańców - przynajmniej będziemy płacić tylko za nasze śmieci, a nie pobliskich sklepów i barów - dodaje.

Pojemniki opróżniane są za pomocą samochodu do wywozu odpadów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Anna Kryża
  • Anna Kryża
  • 20.04.2012 16:01

Mieszkam na tym podwórku . Sytuacja wygląda teraz następująco :
Zlikwidowali plac zabaw na którym bawiłam sie jako dziecko , usuneli piaskownice i kosze do koszykówki. wycieli drzewa i zrobili parking taka jest prawda ze to podwórko to wstyd a obok tych wspaniałych nowoczesnych śmietników nadal jest stary śmierdzący śmietnik do którego wynosi się śmieci z całej ulicy. Podwórko za moich czasów było oazą spokoju , po prostu piękne , pełno dzieciaków bawiących się w piaskownicy, a teraz gdy moi siostrzeńcy przyjeżdżają do mnie na weekend to nie maja sie gdzie bawić . Płakać mi się chce gdy wychodzę z domu i widzę ten SYF ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

poza tym chciałabym zauważyć, że te podziemne bloki na odpady będą opróżniane, a znajdują się pod ziemia, by śmieci nie wysypywały się z kontenerów i nie latały po okolicy

syneloi - myślę, że wsypywanie śmieci do kopalni to nie wyjście z sytuacji, to tylko schowanie problemu..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj syneloi, trzeci komentarz na serwisie i takie coś :( a nie słyszałeś, że kopalnie są teraz wykorzystywane w troszkę inny sposób niż wcześniej? Turystycznej, jako miejsca poboru czystej wody etc..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo,tak mi się coś wydawało,ze znam te kąty. :)

@syneloi: Tak tak. :( Wywieźć śmieci na Śląsk ,bo tam i tak jest już brudno i śmierdzi?! - jestem Ślązaczka i mnie się wydaje, ze śmieci trzeba "utylizować" a nie zakopywać w ziemi...zwłaszcza jak to są śmieci z innych stron Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.08.2007 13:31

Pomysł ciekawy i wart upowszechniania a przy okazji nasuwa się podobny pomysł by kopalnie a szczególnie te deficytowe wykorzystać jako wysypiska a raczej wsypiska śmieci, które wcześniej można by na przykład mielić a następnie zamulać tym wyrobiska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paulino, poznajesz to miejsce? :) Chlebnicka jest przedłużeniem Piwnej, przy której mieszkałaś :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Nic dodać nic ująć ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maćku jak najbardziej będę to obserwować, tym bardziej, że już teraz ludzie patrzą sie na pojemniki jak na ufo

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ piękne i użyteczne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po prostu piękne są te pojemniki.(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.