Facebook Google+ Twitter

W Gdyni pękła rura kanalizacyjna. Ulicą płyną ścieki

Blisko skrzyżowania ulic Morskiej i Chylońskiej w Gdyni Cisowej, około godziny 18, doszło do pęknięcia rury kanalizacyjnej. Ruch został wstrzymany na odcinku około 0.5 km

przewrócony słup Fot. Kamil Ćwikliński / Fot. Kamil ĆwiklińskiNa chodniku wskutek pęknięcia rury kanalizacyjnej powstała dziura o średnicy około 10 m i głębokości 5 m. Dziura jest umiejscowiona zaraz przy słupie elektrycznym, co doprowadziło do jego przewrócenia.

Na miejsce przybyły podstawowe służby, takie jak straż, która zajęła się nadmiarem wody oraz policja, która zabezpieczała ruch uliczny. Poza nimi można było spotkać pracowników pogotowia sieciowego PKT, którzy pilnowali trakcji trolejbusowej, a także pojazdy przedsiębiorstwa kanalizacyjnego. Niestety żadna z tych jednostek nie jest dokładnie zorientowana w zaistniałej sytuacji. Sam kierownik służb porządkowych powiedział: - Nie wiemy dokładnie jak do tego doszło. Jest to rura żeliwna, która powinna wytrzymać około 100 lat, a ta ma tylko 40, kiedy oczyścimy dół na pewno poznamy przyczynę.

Wielu przechodniów i tzw. gapiów plotkuje, że mógł to być jakiś niewypał z czasów wojny. - Możemy w 100 proc. wykluczyć pozostałości z czasów wojny. Ten teren był już sprawdzany a poza tym wszystko by się znalazło podczas stawiania słupów - komentuje funkcjonariusz.

Nie wiadomo jak długo będą trwały prace nad doprowadzeniem ulicy do stanu poprzedniego. Miejmy nadzieje, że zakończą się do rana, ponieważ trzeba jeszcze osuszyć szkolne boisko, które również zostało zalane.
pewik oraz pogotowie sieciowe Fot. Kamil Ćwikliński / Fot. Kamil ĆwiklińskiBoisko szkolne Fot. Kamil Ćwikliński / Fot. Kamil ĆwiklińskiOczyszczanie ulicy ze ścieków Fot. Kamil Ćwikliński / Fot. Kamil Ćwikliński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.