Facebook Google+ Twitter

W Gdyni rozpoczął się Open'er. Na scenie pojawią się m.in. Drake, A$AP Rocky i Alabama Shakes

1 lipca w Gdyni ruszył festiwal Open'er. Pierwszego dnia na scenie pojawią się m.in. Drake, A$AP Rocky i Alabama Shakes, Alt-J i Modest Mouse.

 / Fot. Łukasz Gdak/Polska PressPierwszy dzień Open'era w momencie rozszerzenia festiwalu z trzech dni do czterech bywał nazywany rozgrzewką, ale bardzo prędko stało się jasne, że gdyńską imprezę należy rozpoczynać od środy. Tegoroczny program pierwszego dnia (środa, 1 lipca) jest bardzo mocny.

Wydarzeniem dla pamiętliwych będzie koncert amerykańskiego zespołu Modest Mouse (godz. 20), wielkiej formacji rocka alternatywnego poprzedniej dekady. Zespół miał przyjechać do Gdyni już dwa lata temu, ale na krótko przed festiwalem odwołał swój udział z powodu pracy nad nowym albumem.

W rezultacie płyta "Strangers to Ourselves" wyszła dopiero przed kilkoma miesiącami i jest pierwszym studyjnym krążkiem MM od ośmiu lat. Drugi rockowy punkt programu, którego nie można przeoczyć, to występ Alt-J (godz. 0.30).
Brytyjczycy byli na Open'erze parę lat temu jako debiutanci. Wtedy dali olśniewający koncert, jako gwiazdy zapewne zabrzmią jeszcze lepiej. Zobacz też: Rockową rewelacją będzie zespół Alabama Shakes (godz. 23.30), prowadzony przez niesamowitą czarnoskórą gitarzystkę i wokalistkę Brittany Howard. Wielu dziennikarzy muzycznych żałowało, że kwintetu nie zaproszono po znakomitym debiucie "Boys & Girls".

Okazuje się jednak, że nowy album, "Sound & Color" jest jeszcze lepszy! Hip-hop był w menu Open'era od bardzo wczesnych lat. Festiwalowi weterani i kronikarze pamiętają z pewnością występ Kanye Westa sprzed dziewięciu lat, gdy miał jeszcze status wschodzącej gwiazdy.

Czytaj także: Florence and the Machine wykonali utwór Foo Fighters na festiwalu Glastonbury (wideo)


Teraz na podobnym etapie kariery jest A$AP Rocky (godz. 18). Nowojorski raper jest znacznie bardziej gniewny i mroczny niż pochodzący z klasy średniej Kanye, ale jest również wybitnie utalentowany i ma własny modowy smak. Tego zbuntowanego eleganta trzeba zobaczyć. Największą gwiazdą środy będzie jednak pochodzący z Kanady Drake (godz. 22).
Karierę rozpoczął jako aktor telewizyjny, ale w końcu muzyka zwyciężyła i Drake w krótkim czasie stał się wielką gwiazdą operując na przecięciu ścieżek pomiędzy rapem i R&B. Jest fabryką przebojów i wielką atrakcją koncertową, ale jego muzyka, choć niezwykle chwytliwa, ma niewątpliwe drugie dno. Sprowadzenie go do Gdyni jest bez dwóch zdań dużym sukcesem organizacyjnym. To oczywiście tylko ułamek tego, co będzie się działo w środę, 1 lipca. Bądźcie czujni i biegajcie pomiędzy scenami z programem w dłoni!

Tomasz Rozwadowski (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.