Facebook Google+ Twitter

W Gdyni rusza sklep z legalnymi dopalaczami

Gdynia znalazła się na liście polskich miast, w których otwarto sklep z legalnymi używkami. Władze samorządowe podjęły kroki, które mają na celu uświadomienie rodziców nastolatków o istniejącym zagrożeniu.

Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek, wystosował list do rodziców gdyńskich nastolatków, w którym przestrzega przed działalnością sklepu. "Jako ludzie dorośli i odpowiedzialni możemy (...) piętnować to, co złe i niebezpieczne" - czytamy w liście. Podczas najbliższych wywiadówek powinien on trafić do blisko 11 tysięcy osób.

Prócz tego, gdyński samorząd, zadbał o to, by sklep z dopalaczami był pod stałą obserwacją policji i straży miejskiej. Nie bez znaczenia jest fakt, iż sklep powstał na terenie objętym monitoringiem.

Na dzień dzisiejszy sklepy z dopalaczami są w pełni legalne. Placówkę współpracującą z "Dopalacze.com" może otworzyć każdy w oparciu o umowę franczyzową. Dzięki temu do tej pory sklepy powstały m.in.: w Łodzi, Białymstoku, Krakowie, Rzeszowie i Warszawie.

Dopóki nie wejdzie w życie ustawa zabraniająca sprzedaży środków pobudzających, samorządy nie mogą przeciwdziałać powstawaniu tego typu placówek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No i dobrze, niech się samorządy zajmą łapówkami, korppcją, nepotyzmem w urzędach, inwestycjami, drogami a nie pierdołami :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.