Facebook Google+ Twitter

W Giżycku powstanie port pasażerski Eko-Marina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-13 08:38

Są pieniądze na budowę portu pasażerskiego Eko-Marina w Giżycku na Mazurach. Przedstawiciele samorządów giżyckiego i wojewódzkiego podpisali umowę o dofinansowaniu budowy portu. Inwestycja będzie kosztowała prawie 20 milionów złotych.

Z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 na ten cel zostanie przekazane 9 i pól miliona złotych. Zakończenie budowy zaplanowano na jesień 2010 roku. Do tego czasu ma powstać nowoczesny port pasażerski z pełnym zapleczem technicznym i sanitarnym.


W głównym obiekcie Eko-Marina znajdować się będą lokale usługowe, sklepy żeglarskie, pomieszczenia WOPR, kapitanatu, warsztaty szkutnicze i mechaniczne oraz sanitariaty. Zaprojektowano również tarasy widokowe oraz sale konferencyjne.


Jak przekonują władze samorządowe, modernizacja i rozbudowa infrastruktury portowej spowoduje poprawę żeglugi śródlądowej na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

W sezonie letnim na Wielkich Jeziorach przebywa około 120 tysięcy mieszkańców i 47 tysięcy turystów. Na samych jachtach, polach namiotowych i przystaniach wypoczywa dodatkowo około 26 tysięcy turystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.