Facebook Google+ Twitter

W gminie Błaszki zlikwidowanych zostanie 5 szkół?

W gminie Błaszki aż pięć szkół podstawowych zagrożonych jest likwidacją. Ostateczną decyzję podejmie rada gminy prawdopodobnie na najbliższej sesji - choć nie przewiduje tego porządek obrad.

Szkoła Podstawowa w Jasionnej. / Fot. Karol RajewskiProblem szkolnictwa na terenie gminy Błaszki nie jest nowy. Już kilka lat temu rada przymierzała się do likwidacji szkół. Ze względu na protesty mieszkańców nie udało się wtedy zrealizować wszystkich planów gminy i zamknięto tylko dwie szkoły.

Burmistrz Błaszek Krzysztof Stępiński twierdzi, że zlikwidowanie szkoły podstawowej w Łubnej, Jasionnej, Brończynie, Kwaskowie i Domaniewie podyktowane jest względami ekonomicznymi, ponieważ gmina otrzymuje na utrzymanie swojej sieci szkół tylko 9,5 mln złotych, a musi dokładać aż 5,5 mln złotych.

W dniu 25 lutego 2008 roku odbędzie się sesja Rady Gminy i w porządku obrad przewidziana jest tylko debata oświatowa. Niestety nie wiadomo z kim i o czym radni chcą debatować. Nieoficjalnie wśród radnych krążą plotki, że podczas sesji może dojść do nieoczekiwanej zmiany porządku obrad i wprowadzona zostanie pod głosowanie uchwała o zamiarze likwidacji .Coraz głośniej mówi się,że tym razem zamknięta zostanie tylko Szkoła Podstawowa w Jasionnej. Jeżeli do tego dojdzie, głos będzie miało jeszcze kuratorium - nie należy zapomnieć także bagatelizować roli o mieszkańców Jasionnej, którzy 5 lat temu obronili swoja szkołę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.