Facebook Google+ Twitter

W Google Docs można już tworzyć prezentacje

Google dalej rozwija swój pakiet biurowy Google Docs dostępny online. Oprócz dotychczasowej możliwości edytowania dokumentów testowych i arkuszy kalkulacyjnych, teraz udostępniono opcję edytowania prezentacji.

Google dalej rozwija swój pakiet biurowy Google Docs dostępny online. Oprócz dotychczasowej możliwości edytowania dokumentów testowych i arkuszy kalkulacyjnych, teraz udostępniono opcje edytowania prezentacji. / Fot. docs.google.comGoogle Docs zostało uruchomione w roku 2005. Program jest obsługiwanym z poziomu przeglądarki internetowej pakietem biurowym. Jeśli chcemy edytować dokumenty tekstowe, korzystać z arkuszy kalkulacyjnych, czy mamy zamiar tworzyć prezentacje multimedialne, wystarczy wejść na docs.google.com.

Oprócz podstawowych funkcji edycji tekstów możemy też wstawiać do prezentacji grafiki. Mamy też do wyboru 15 kompozycji graficznych. Slajdy można zapisywać w formatach ".ppt" i ".pps".

Jak czytamy w "Dzienniku Internautów" - "Liczba funkcji w programie do prezentacji nie jest duża, ale przedstawiciele Google zapewniają, że będzie ona ciągle rozwijana. Kalifornijskiej firmie zależało na tym, aby jak najwcześniej udostępnić program do prezentacji, który jest ważnym składnikiem każdego pakietu biurowego". Premierę aplikacji zapowiadano już w kwietniu.

Najważniejszymi zaletami pakietu Google Docs są możliwości edytowania swoich dokumentów z dowolnego komputera podłączonego do internetu, oraz równoczesnej pracy nad dokumentem przez wielu użytkowników.

Google twierdzi, że nie ma zamiaru konkurować z Microsoft PowerPoint, ale "Dziennik Internautów" stwierdza: "Analitycy nie mają jednak wątpliwości co do tego, że użytkownicy mogą brać pod uwagę przesiadkę na produkt od Google. Bardzo wielu ludzi korzysta właśnie z podstawowych funkcji pakietów biurowych i używa trzech programów: procesora tekstu, arkusza kalkulacyjnego i programu do prezentacji."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

macieklew--od kilku lat nie używałem Office'a Microsoftowskiego ; ) Miałem na myśli kompletne pozbycie się z dysku programu. Niestety wszystkie pakiety Office zajmują dużo miejsca na dysku i zjadają sporo pamięci operacyjnej, więc gdyby Google zbudowało coś takiego online, to byłbym im bardzo wdzięczny. Jak na prazie brakuje mi jeszcze paru funkcji w GD dotyczących edycji dokumentów--formatowanie stron (marginesy itd), dzielenia tekstu na kolumny itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że w OpenOffice można robić prezentacje - służy do tego wchodzący w skład pakietu program Impress. Można już wyrzucać Office'a;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.09.2007 19:30

(+) Ciekawa sprawa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważne, też od razu tak pomyślałem. Jeszcze trochę poprawek w GD i wyrzucam z dysku Office'a : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra wiadomość:) Korzystam z google docs już od jakiegoś czasu i miło, że pakiet się rozwija. Słyszałem plotki, że google przymierza się do stworzenia pełnowartościowego odpowiednika Office (bo google docs to niestety tylko namiastka). Oczywiście dostępnego za darmo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.