Facebook Google+ Twitter

W górach już jesień

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-09-13 08:21

Noce są chłodne, na Podhalu temperatura spada do 5-7 stopni. Spadkom temperatury mogą towarzyszyć poranne lokalne mgły i zamglenia. Dziś będzie słonecznie i ciepło.

Temperatura maksymalna na Podhalu od 21 do 23 stopni, wysoko w Tatrach około 13 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.
W Tatrach warunki do uprawiania turystyki są bardzo dobre. W wyższych partiach Tatr Wysokich, miejscami zalega stary, twardy śnieg. Przy przekraczaniu płatów śniegu należy zachować szczególną ostrożność. Poślizgnięcie może być tragiczne w skutkach. Rano wędrówkę uprzykrzać będzie rosa. Na terenach wapiennych kamienie i skały sliskie!

W górach już jesień. Kwitną tojady i goryczki trojeściowe, a czerwone Wierchy już dawno zrudziały. Wybierając się na wycieczkę, należy pamiętać o odpowiednim obuwiu. Warto również pamiętać, że warunki mogą ulec gwałtownej zmianie – w ciągu godziny z jesieni przeistoczyć się w zimowe. Ciepły sweter i kurtka przeciwdeszczowa, czapka i rękawiczki w plecaku są niezbędne.

Zbigniew Ładgin - Gazeta Krakowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.