Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1808 miejsce

W Górach Stołowych kręcą drugą część „Opowieści z Narnii”

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-05-12 13:09

Cała Kudowa-Zdrój huczy od plotek – mieszkańcy opowiadają, że w Górach Stołowych pojawi się sam Mel Gibson. „Nie udzielam żadnych informacji”, „Ja nic nie wiem”, „Proszę tu nie wchodzić, nie wolno” – tak odpowiadali w czwartek wynajęci przez amerykańską ekipę filmową Polacy.

Zdjęcie z pierwszej części filmu. / Fot. Forum FilmMusimy ich rozczarować – Mel tym razem nie przyjedzie. Będą za to reżyser Andrew Adamson, aktorzy Sergio Castellito i Ben Barnes, oraz pozostała część ekipy „Księcia Kaspiana”. Bo właśnie w Górach Stołowych powstanie część zdjęć do ekranizacji drugiego tomu powieściowego cyklu C. S. Lewisa. Pierwsza – „Opowieści z Narnii” – stała się kasowym sukcesem.

Amerykańskich filmowców na razie w Górach Stołowych nie ma. Są wynajęci przez nich Polacy, którzy wyładowują sprzęt i dekoracje. – Ekipa wybrała dwa miejsca: przy wejściu do labiryntu Błędne Skały i w Pasterce – mówi Janusz Korybo, zastępca dyrektora Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie będą kręcone ujęcia do filmu. – To wszystko, co wiem – dodaje.

Polacy, którzy współpracują z amerykańską ekipą, dbają o to, żeby na planie panował spokój. – Nie udzielamy żadnych informacji – ucina krótko Marianna Rowińska z firmy Ozumi, która reprezentuje w Polsce filmowców. – Proszę do mnie zadzwonić po zakończeniu zdjęć, pod koniec maja.

Mieszkańcy Kudowy i okolicznych wiosek nie kryją zadowolenia z tego, że Amerykanie wybrali plenery w Górach Stołowych. – To znakomita promocja – cieszy się Marek Biernacki z Kudowy. – Turyści rozpoznają nasze góry w filmie i może zechcą tu znowu przyjechać. – Na pewno pójdę do kina, żeby zobaczyć, jak tym razem sfilmowano moją wioskę – obiecuje Danuta Wcisło, mieszkanka Pasterki. – Polski film „Stacja” Piotra Wereśniaka, który też powstawał w Górach Stołowych, nie podobał mi się.

Niezadowolenia nie kryją za to turyści i przewodnicy turystyczni, którzy wędrowali po Górach Stołowych w czwartek. – Nie mogłem zwiedzić Błędnych Skał. Z powodu amerykańskich filmowców labirynt został zamknięty – żali się gimnazjalista Mariusz Tarnowski z Poznania, który w góry przyjechał na zieloną szkołę. – To przecież najczęściej odwiedzany zakątek Gór Stołowych. Większość wycieczek, które oprowadzam, chce przejść przez skalny labirynt – dodaje Zbigniew Oliwa, przewodnik turystyczny z Kłodzka. Błędne Skały będą zamknięte do 22 maja. Władze parku tłumaczą, że musiały zamknąć ten rejon gór, bo amerykańscy filmowcy chcą ustawić tam własne dekoracje.

Powrót do krainy baśni
Film „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian” to ekranizacja drugiej części powieściowego cyklu C.S. Lewisa. Akcja rozgrywa się w rok po powrocie rodzeństwa Pavensie z Narnii. Teraz wybierają się tam po raz drugi. Jednak na miejscu odkrywają, że w baśniowej krainie minęło tysiąc lat, a teraz rządzi nią tyran – król Miraz (Sergio Castellito). Dzieci muszą pomóc prawdziwemu następcy tronu, księciu Kaspianowi (Ben Barnes), odzyskać władzę. Film reżyseruje Andrew Adamson. Zdjęcia będą powstawały nie tylko w Górach Stołowych, ale także m.in. w Słowenii, Czechach, Włoszech, Słowacji i Nowej Zelandii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

tomi p
  • tomi p
  • 26.03.2011 18:24

robiłem przy tymm filmie,dobra płaca,mało roboty a nadodatek wiecej przejad łem na cateringu niż zarobiłem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.