Facebook Google+ Twitter

W Gorlicach zagrali mecz o zdrowie Asi

Gorlicki stadion GKS Glinik-Karpatia stał się polem walki o zdrowie dla osiemnastoletniej Asi. Posłowie, samorządowcy i księża wspólnie walczyli o fundusze na jej rehabilitację.

Róże dla zawodników od B.Bartuś / Fot. Fot. Alicja NowakW niedzielne popołudnie na stadionie GKS Glinik-Karpatia odbyła się piękna impreza, z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitacje osiemnastoletniej Asi, której życie od kilku lat to nieustanna walka o sprawność i samodzielność. Asia przeszła trzy wylewy, których konsekwencją stały się i inne powikłania. Miesięczna rehabilitacja kosztuje około siedmiu tysięcy złotych, jest to ogromna suma dla rodziny dziewczyny i właśnie o pieniądze dla chorej walczyli na gorlickim boisku posłowie i samorządowy wraz z księżmi diecezji rzeszowskiej.

Pani Barbara Bartuś pomaga prowadzić licytację / Fot. Fot. Alicja NowakWynik meczu satysfakcjonował wszystkich, chociaż uczciwie trzeba powiedzieć, że sprawniejsi byli księża, wygrali 5:1. Honorowego gola dla polityków zdobył wiceburmistrz Gorlic Janusz Fugiel, który z siebie naprawdę dał wszystko. Jedno jest pewnie, nikt nie czuł się przegrany, gdyż nie wynik miał tutaj znaczenie, tylko cel, a ten zasypał nawet podziały polityczne, które często możemy obserwować na sejmowej sali. Na gorlickim boisku choroba pojednała wszystkich. Wygrała Asia, bo dla niej ta impreza się odbyła.

Przed meczem / Fot. Fot. Alicja NowakPani poseł Barbara Bartuś wsparta przez burmistrza Gorlic oraz starostę powiatu gorlickiego i wójta gminy Ropa zorganizowała imprezę, o której mieszkańcy na pewno długo nie zapomną, bo nie tylko tłumnie przybyli, ale i uczestniczyli aktywnie w licytacjach, kupowali losy, brawami nagradzali wyczyny piłkarzy i „piłkarek”.

Na boisku za piłką biegały panie posłanki: Barbara Bartuś, Neli Rokita, Anna Paluch. Wśród posłów aktywnością wyróżniali się posłowie: Arkadiusz Mularczyk, Andrzej Czerwieński, Krzysztof Sońta, Wojciech Szarama, Robert Telus.

Poseł Mularczyk w przerwie meczu / Fot. fot. Alicja NowakMecz piłki nożnej, akcja strażaków i policji, walki rycerzy z Biecza, występy młodzieży, koncerty i aukcja, podczas której licytowano min. pióra Lecha Kaczyńkiego, Marii Kaczyńkiej, marszałka Komorowskiego, Róży Thun, Zbigniewa Ziobro i rzeczy ofiarowane przez innych darczyńców cieszyły się zainteresowaniem publiczności. Dochód z całej imprez przekazany zostanie na dalsze leczenie Joasi Gorzkowskiej.

Wszyscy życzymy jej zdrowia i siły w walce z chorobą. Miejmy nadzieję, że dzisiejszy akt solidarności z cierpiącą dziewczynką i jej rodziną, to również dobry znak dla Polski. Wiemy, co to empatia, a solidarność dla nas, to nie puste słowo. Gdy przychodzi choroba nie ma polityki, nie ważne są stanowiska, liczy się tylko zdrowie i życzliwość otoczenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.