Facebook Google+ Twitter

W greckich miastach nadal trwają zamieszki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-07 20:36

W zamieszkach zostało rannych czterech policjantów. Starcia wybuchły w Atenach po tym, jak policjanci zastrzelili nastoletniego anarchistę, a następnie rozprzestrzeniły się między innymi na Saloniki oraz chętnie odwiedzane przez turystów wyspy - Kretę i Korfu.

Sekretarz polskiej ambasady w Atenach Sławomir Misiak powiedział, że choć anarchiści zapowiadali na dziś tylko pokojowe demonstracje, w jednej z dzielnic zamieszki trwają.

Rozruchy trwały całą minioną noc. Misiak mówił, że anarchiści, obrzucili policję koktajlami Mołotowa, a następnie wyładowali agresję na centrum Aten. Zniszczono wiele banków i bankomatów, spalono trzypiętrowy dom handlowy i kilkadziesiąt samochodów. W związku z zamieszkami do dymisji podał się minister spraw wewnętrznych Prokopis Pawlopulos, jednak premier Grecji jej nie przyjął.

W zamieszkach w Atenach zostało poszkodowanych trzech policjantów, a w trzecim co do wielkości mieście Grecji, Patras ranny został jeden funkcjonariusz. W obu miastach płoną budynki banków, sklepy oraz samochody.

Zatrzymano dwóch funkcjonariuszy, którzy mieli związek z zastrzeleniem 16-letniego chłopca. Jednemu z nich postawiono zarzut zabójstwa. Policja wydała oświadczenie, w którym napisano, że ich radiowóz został zaatakowany przez grupę około 30 młodych ludzi, a policjanci oddali trzy strzały. Jest to pierwszy w Grecji przypadek zastrzelenia przez policję niepełnoletniego od 1985 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.