Facebook Google+ Twitter

W grudniu w Teatrze Polonia premiera "Zmierzchu długiego dnia"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-11-22 15:52

Krystyna Janda pracuje nad kolejną sztuką. Tym razem jest to słynny utwór Eugene'a O'Neilla, uważany za arcydzieło. Premiera "Zmierzchu długiego dnia" odbędzie się 20 grudnia. Będzie to jubileuszowy spektakl Krystyny Jandy, która w grudniu świętuje 60. urodziny.

materiały prasowe / Teatr Polonia / Fot. Adam KłosińskiW stanie Connecticut w domu nad morzem mieszka czteroosobowa rodzina Tyronów. Wszyscy zmagają się z jakimś nałogiem. Kobieta jest narkomanką, uzależnioną od morfiny, ojciec ma skłonność do picia. Starszy brat nie jest emocjonalnie ustabilizowany, stać go na wszystko. Najmłodszy syn zdaje się być normalnym i wrażliwym, nieźle zapowiadającym się pisarzem. Obaj zaglądają do kieliszka.

Bohaterowie wzajemnie się oskarżają, odrzucają i użalają się nad sobą. Atmosfera między nimi tężeje i przybiera formę narastającego konfliktu, przerywanego czasami, nie zawsze szczerymi, próbami okazania miłości, współczucia i wzajemnego się pocieszania. A wszystko w trakcie jednego sierpniowego dnia.

W roku 1957 O'Neill pośmiertnie otrzymał za tę sztukę Nagrodę Pulitzera w dziedzinie dramaturgii oraz najbardziej prestiżową amerykańską nagrodę Tony Award za najlepszą sztukę. Właśnie za "Zmierzch długiego dnia".

autor: Eugene O'Neill
adaptacja i reżyseria: Krystyna Janda
obsada: Krystyna Janda, Piotr Machalica, Patrycja Szczepanowska, Rafał Fudalej, Michał Żurawski, Piotr Żurawski

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.