Facebook Google+ Twitter

W Gruzji przedłużono stan wojenny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-23 14:15

Gruzja pozostaje w stanie wojny z Rosją. Gruziński parlament jednogłośnie podjął uchwałę o przedłużeniu stanu wojennego.

Stan wojenny w tym kraju obowiązuje od 9 sierpnia. Zgodnie z nową uchwałą, będzie obowiązywał jeszcze przez dwa tygodnie.

Gruzini nie godzą się ze stanowiskiem władz Rosji i uważają, że armia rosyjska powinna bezwzględnie się wycofać poza granice Gruzji.

Rosjanie opuścili wczoraj zajmowane przez wiele dni gruzińskie miasta i zlikwidowali swoje posterunki. Wciąż jednak kontrolują część gruzińskiego pogranicza z Abchazją i Osetią Południową. Nadal też utrzymują kontrolę nad czarnomorskim portem Poti.

Według gruzińskich parlamentarzystów, taka sytuacja jest nie do przyjęcia. "Dopóki choć jeden rosyjski okupant stacjonuje na naszej ziemi, Gruzja będzie w stanie wojny" - oświadczył gruziński minister sprawiedliwości Nika Gwaramija.

Gruzini nie akceptują stanowiska Rosjan, według których rosyjskie siły pokojowe będą kontrolować strefy buforowe na granicach z Abchazją i Osetią Południową oraz strategiczne punkty w Gruzji. Mieszkańcy Tbilisi popierają stanowisko władz i twierdzą, że "dopóki choć jeden żołnierz rosyjski pozostanie na ich ziemi, nie będą wolni".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.