Facebook Google+ Twitter

W Guantanamo rozpoczął się proces kierowcy Bin Ladena

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-22 08:01

W amerykańskiej bazie Guantanamo na Kubie rozpoczął się proces byłego kierowcy Osamy Bin Ladena, Salima Hamdana. Ciążą na nim zarzuty wspierania terrorystów. Hamdan nie przyznaje się do winy.


Salim Hamdan został aresztowany w Afganistanie w 2001 roku, dwa miesiące po zamachach z 11 września. Został on schwytany przez oddział jednego z afgańskich watażków i przekazany Amerykanom za 5 dolarów. Według amerykańskich władz, Hamdan należał on do najbliższego otoczenia Osamy Bin Ladena. Był nie
tylko jego kierowcą ale również ochroniarzem. Formalne zarzuty wobec 37-leniegho Jemeńczyka obejmują: wspieranie organizacji terrorystycznej i konspirację. Grozi mu za to dożywocie.
Według dziennikarzy obecnych na procesie, Salim Hamdan pojawił się na posiedzeniu wojskowego sądu w więziennym kombinezonie. Wyglądał mizernie i miał problemy z poruszaniem spowodowane bólami pleców. Hamdan nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Jemeńczyk potwierdza, że pracował jako kierowca bin Ladena od 1997 do 2001 roku. Zapewnia jednak, że nie był członkiem al-Kaidy i nie brał udziału w żadnych akcjach terrorystycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.