Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29571 miejsce

W Hiszpanii aborcja już dozwolona

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-25 08:11

Hiszpański Senat większością sześciu głosów przyjął znowelizowane prawo dopuszczające usuwanie ciąży. Zgodnie z nim, aborcji dokonać będzie można do 14 tygodnia rozwoju płodu.

Do tej pory, aborcja była dozwolona, kiedy ciąża była wynikiem gwałtu, zagrażała życiu matki lub płód był zdeformowany. Teraz kobieta może dokonać zabiegu bez podania żadnej przyczyny. I nie musi być pełnoletnia. Samodzielnie decyzję o usunięciu mogą podejmować już 16-latki, jeśli udowodnią, że informowanie rodziców może doprowadzić do konfliktu.

Decydująca się na aborcję kobieta została pozbawiona jakiejkolwiek odpowiedzialności prawnej, nawet jeśli zabieg byłby przeprowadzany po ukończeniu 14 tygodnia ciąży. Do dokonywania aborcji zobowiązano szpitale publiczne, jednak lekarzom pozostawiono prawo odmówienia wykonania zabiegu.

Do tego, środki antykoncepcyjne ostatniej generacji zostały wpisane na listę bezpłatnych leków a do szkół zostanie wprowadzone wychowanie seksualne. Nowe prawo wejdzie w życie za cztery miesiące.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.