Facebook Google+ Twitter

W Hiszpanii naukowcy odkryli rysunki naskalne. Sprzed 43 tys. lat

Znalezione w okolicach Malagi w Hiszpanii rysunki naskalne zostały prawdopodobnie wykonane 43 tysiące lat temu przez neandertalczyków.

Jak podaje polskieradio.pl, naukowcy z Uniwersytetu w Kordobie w jaskini Neria w Hiszpanii natrafili na rysunki fok, które wykonano o wiele dawniej niż znane nam dotąd malowidła. Znalezisko jest niezwykłe, bo prawdopodobnie jest najstarszym rysunkiem na świecie.

Jeszcze bardziej niezwykłe jest przedstawienie na malowidle fok, zwierząt, które nie były do tej pory uwidaczniane. Jaskinia jest znana z rysunków prehistorycznych, malowanych na skałach.

Archeolog z Kordoby, Manuel Pimentel, mówi, że do tej pory uważano, iż to homo sapiens około 10-15 tys. lat temu pozostawił po sobie najstarsze malowidła. Jednak okazuje się, że odkryte obecnie rysunki liczą sobie 43 tys. lat.

Obecnie trwają ustalenia, czy rzeczywiście znalezisko jest autentyczne. Jeżeli się potwierdzą, to foki znalezione w jaskini Neria będą najstarszymi znanymi rysunkami w dziejach ludzkości.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

wirt.p
  • wirt.p
  • 10.02.2012 14:33

O to jeszcze nic mój sąsiad wykopał na swojej działce jakieś odzienie. Po dokładnym przebadaniu okazało się że są to jego pra pra pra dziadka kalesony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.