Facebook Google+ Twitter

W Hiszpanii rośnie bezrobocie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-24 11:33

Liczba bezrobotnych w Hiszpanii przekroczyła 4 miliony osób, a procentowo wysokość bezrobocia wynosi 17,36 proc. - poinformował Narodowy Instytut Statystyczny. Bez pracy pozostaje w Hiszpanii 4 mln 10 tysięcy 700 osób. To największa liczba od 32 lat, czyli odkąd istnieje Narodowy Instytut Statystyczny.

Przed niespełna miesiącem ówczesny wicepremier i minister ekonomii Pedro Solbes uspakajał, że bezrobocie w Hiszpanii nie przekroczy czterech milionów. Opinię tę poparł premier i członkowie rządu.

Okazuje się jednak, że w pierwszym semestrze tego roku pracę straciło ponad 800 tysięcy osób, a w ciągu roku prawie dwa miliony. Do czterech milionów bezrobotnych, o których informuje Narodowy Instytut Statystyczny, trzeba doliczyć osoby pracujące na własny rachunek, którym nie należy się bezrobocie oraz nielegalnych imigrantów, których dokładna liczba nie jest znana.

Pewne jest natomiast, że miejsc pracy będzie jeszcze mniej. Zwolnienia zapowiadają zakłady samochodowe, sprzętu elektronicznego i wiele zakładów spożywczych.

Przybywa też bezrobotnych, którzy stracili prawo do zasiłku. Oficjalnie jest ich 300 tysięcy, w kwietniu prawo to straci kolejnych 500 tysięcy osób.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.